افغانستان؛ صادرات هرات در سال گذشته 30 درصد افزایش یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری ولایت هرات افغانستان پنج‌شنبه 25 مارس 2021 با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد صادرات این ولایت در سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است.

در این بیانیه آمده است، محصولات حیوانی، زراعتی و صنعتی ولایت هرات در سال 1399 خورشیدی(2020 میلادی) حدود 65 هزار تٌن بود که این محصولات به ارزش نزدیک به 76 میلیون دالر آمریکایی به خارج از افغانستان صادر شد.

این محصولات ذکر شده ولایت هرات در سال 1398 خورشیدی(2019 میلادی) به مقداری 49 هزار تٌن بود که میزان صادرات آن به ارزش بیش از 70 میلیون دالر رسید که میزان صادرات ولایت هرات در سال 1399 خورشیدی 30 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری ولایت هرات افغانستان اعلام کرد: «با وجود همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان خوش‌بختانه صادرات محصولات و فرآورده‌های کشور امیدوار کننده بوده است؛ که بیشترین صادرات را زیره‌سبز، تُخم‌تربوز، شمش‌سُرب و کشمش داشته است».

در بیانیه اتاق تجارت هرات آمده، تحقیقات نشان داده است که هر چقدر محصولات و فرآورده‌های زراعتی افغانستان بیشتر باشد، بازار آن در سطح جهانی وجود دارد و این یک نقطه‌ی امیدوارکنندۀ است.

شایان ذکر است که ولایت هرات در غرب افغانستان یکی از ولایت‌های اقتصادی این کشور است که با کشورهای ایران و ترکمنستان مرز مشترک دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید