کشتی‌گیر ایرانی مدال‌آور جهان و آسیا در زمین‌های کشاورزی کارگری می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک رسانه محلی، ویدیویی از آرمان علیزاده عبدولی، کشتی‌گیر جوان اندیمشکی منتشر کرد که در آن، او از کار در زمین‌های کشاورزی از روی ناچاری خبر می‌دهد.

اوضاع ورزش ایران همچنان روز به روز بحرانی‌تر می‌شود، در حالیکه هر روز اخباری درباره پناهنده شدن ورزشکاران پرافتخار ایرانی به کشورهای دیگر منتشر می‌شود، حالا انتشار ویدیویی از کارگری یک کشتی‌گیر ایرانی مدال‌آور جهان و آسیا در رسانه‌ها، این بحران را نمایان‌تر کرد. در ویدیویی که «عصر جنوب» منتشر کرده، آرمان علیزاده، عبدولی کشتی‌گیر اندیمشکی، اعلام می‌کند که تاکنون 6 مدال جهانی و آسیایی کسب کرده است اما مجبور است برای گذران زندگی در زمین‌های کشاورزی کارگری کند.

او درباره مراجعه خود به مسئولان برای بهبود وضعیت خود بیان می‌کند: «این وضعیت من است، پیش هر کدام از مسئولان هم می‌روی جواب سربالا می‌دهند، پاس‌کاری می‌شویم».

در این ویدیو که او مشغول سم‌پاشی زمین‌های کشاورزی است، در ادامه می‌گوید: «10 سال، 15 سال، کشتی بگیری، مدال بگیری، آخر و عاقبتت این بشود!»

آرمان علیزاده عبدولی در وزن 76 کیلوگرم بارها برای تیم ملی ایران افتخارآفرینی کرده بود. او در رقابت‌های کشتی نوجوانان جهان در اسلواکی مدال طلا و در سال‌های 2014، 2016 و 2017، مدال‌های طلا، برنز و نقره جهان در رده جوانان را کسب کرده بود و همچنین دو عنوان قهرمانی آسیا و مدال نقره ارتش‌های جهان و چندین عنوان از مسابقات بین‌المللی را به دست آورده بود.

گفتنی است، نه تنها مشکلات و بحران مالی ورزشکاران یکی از چالش‌های همیشگی ورزشکاران ایران طی سال‌های اخیر بوده است، بلکه ایران از معدود کشورهایی است که سیاست را در ورزش دخالت می‌دهد و باورهای مقامات سیاسی به ویژه رهبر ایران به شدت بر ورزش این کشور سایه افکنده است.

بحران مالی و دخالت سیاست در ورزش باعث شده که بسیاری از اعضای تیم‌های ملی در رشته‌های مختلف ورزشی این کشور را ترک کنند و به کشورهای دیگر پناهنده شوند. کیمیا علیزاده، تکواندوکار که تنها زن مدال‌آور المپیک بود و سعید مولایی، عضو تیم ملی جودوی ایران، از جمله ورزشکارانی بودند که پناهندگی آنها جنجال زیادی به پا کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید