بنیانگذار توییتر اولین توییت خود را به قیمت 3 میلیون دلار فروخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جک دورسی، بنیانگذار و مدیر شرکت توییتر، روز دوشنبه 22 مارس 2021 از فروش اولین توییت خود در سایت شبکه اجتماعی Twitter به عنوان یک نماد یا توکن «NFT» غیر قابل تعویض به قیمت 1،630.58 «ایتر» که ارز رمزنگاری شده معادل حدود 2.9 میلیون دلار است، خبر داد.

این توئیت برای اولین بار در 21 مارس 2006 منتشر شد. جک دورسی این توئیت که به عنوان یک نماد غیر قابل تعویض «NFT» است، در تاریخ 6 مارس تا 9 مارس برای فروش به مزایده گذاشت. بیشترین قیمت در این مزایده را از «سینا استو»، مدیرعامل Bridge Oracle پیشنهاد شد. مالکیت این دارایی ها در بلاکچین که یک سند دیجیتالی است مشابه بیت کوین و سایر ارزهای رمزگذاری شده ثبت گردیده است. اما هیچ کس نمی‌تواند «NFT» را با دلار یا دارایی‌های دیگر مبادله کند.

Advertisement

دورسی گفت، که او درآمد حاصل را به بیت کوین تبدیل می کند و سپس آن را به صندوق خیره‌ای در آفریقا وابسته به «Directly's» اهدا خواهد کرد.

مالک توییتر پیشتر پیشنهاد داده اولین توییت سایتش رو بصورت یک رمزارز غیر قابل معاوضه (NFT)، تو کریپتوکارنسی به مزایده بگذارد.

دورسی مدیر عامل توییتر روز جمعه 19 مارس لینکی رو منتشر کرد که در محیطی بنام «با ارزش‌ها» توییت تاریخ 21 مارس 2006 را برای مزایده گذاشته شده بود.

بالاترین مبلغ توسط سینا استوی مدیر پروژه رمز ارز Bridge Oracle در روز بعد از ظهر شنبه به مبلغ 2.5 میلیون دلار پیشنهاد شده است.

محتوای این توییت چه هست ؟ «دارم توییترم رو آماده میکنم»

توکن تعویض ناپذیر (NFT) فایل‌های دیجیتالی هستند که به عنوان امضاهای دیجیتالی شناخته می‎شوند تا نشان دهند چه کسی صاحب تصاویر، ویدیوها و سایر رسانه‌های آنلاین است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید