مصرف همبرگر خطر ابتلا به «زوال عقل» را افزایش می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک پژوهش جدید در بریتانیا نشان داد که مصرف گوشت فرآوری‌شده مانند همبرگر ممکن است خطر ابتلا به بیماری «دمانس» یا «زوال عقل» را افزایش دهد.

به گزارش روزنامه بریتانیایی «دیلی میل» نتایج این پژوهش نشان داد، خوردن یک برش از گوشت فرآوری شده در روز می‌تواند احتمال ابتلا به بیماری «زوال عقل» را تا 44٪ درصد افزایش دهد.

طبق این تحقیقات علمی، افرادی که روزانه 25 گرم گوشت فرآوری شده می خورند 44٪ بیشتر از دیگر افراد در معرض ابتلا به زوال عقل هستند و کسانی که روزانه 50 گرم گوشت فرآوری نشده یا گوشت طبیعی مصرف می کنند به میزان 20٪ کمتر دچار بیماری زوال عقل می‌شوند.

متخصصان دانشگاه لیدز در این تحقیق علمی پس از بررسی داده‌های 500 هزار نفر، رابطه بین خوردن گوشت و ابتلا به بیماری زوال عقل را کشف کردند.

پروفسور «جانت کید» که سرپرستی این پژوهش علمی را در دانشگاه لیدز به عهده داشت، گفت:«هر تلاشی که باعث کشف عوامل بیماری زوال عقل شود و نرخ ابتلای به این بیماری را کاهش دهد، انجام خواهیم داد«.

او گفت: «این پژوهش و تجزیه و تحلیل اولین گام برای درک عوامل خطر احتمالی ابتلا به بیماری زوال عقل و رابطه خوردن نوع غذا با ظهور این بیماری است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید