رئیس جمهوری افغانستان: تعهد افزایش حقوق معلمان باید تا نیمه سال اجرا شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان، سه‌شنبه 23 مارس، در مراسم افتتاح سال تعلیمی 1400 خورشیدی اعلام کرد، تعهد افزایش حقوق معلمان باید تا وسط سال اجرا شود.

براساس منابع خبری، غنی اضافه کرد، در سال جدید خورشیدی، 1800 مکتب جدید اعمار و بیش از 11 هزار شغل برای معلمان نیز اعلام خواهد شد.

غنی تاکید کرد: «امسال سال دیجیتال سازی افغانستان خواهد بود و عرضه خدمات دیجیتالی به معلمین، محصلان و کارمندان وزارت معارف و وزارت تحصیلات عالی در صدر برنامه‌های ما خواهد بود».

در همین حال، شاه‌حسین مرتضوی، مشاور رئیس جمهوری افغانستان، در توییتی نوشت: «در گفت‌وگو با طالبان روی بازگشایی مکتب‌ها خصوصا مکتب‌های دخترانه باید صحبت شود. از زمان ظهور طالبان تا حالا در شماری از ولسوالی‌ها دروازه‌های مکتب بسته است. در برخی ولسوالی شرایط برای تحصیل دختران ممکن نمی‌باشد. در قرن نو بسوی آموزش معیاری گام برداریم».

شایان ذکر است رئیس جمهوری افغانستان در شرایطی به اجرا شدن تعهد مبنی به افزایش حقوق معلمان تاکید کرده که مجلس نماینده‌گان این کشور اخیراً طرحی را برای افزایش حقوق معلمان و کارکنان خدمات ملکی ارائه کرد و گفت، باید در بودجه سال 1400 خورشیدی این طرح عملی شود.

بعد از بحث و جدل‌های بسیار، سرانجام وزارت مالیه (دارایی) افغانستان اعلام کرد، در سال جدید خورشیدی دو هزار افغانی به حقوق معلمان و کارکنان خدمات ملکی اضافه خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید