دو هفته دیگر بیماران کرونایی آخرین تخت بیمارستانی در ایران را تصاحب می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در ایران گفت که تا دو هفته دیگر بیمارستان‌ها اشباع و شمار مرگ و میر ناشی از کرونا بیشتر خواهد شد.

دکتر پیام طبرسی سه شنبه 23 مارس 2021 در گفتگویی رادیویی فاش کرد «تا دو هفته دیگر بیمارستان‌ها اشباع می‌شود و از اواخر فروردین، مرگ و میر هم افزایش خواهد یافت.»

او خطاب به مسئولان نظام در ایران گفت: « خطا را نمی‌توان به مردم نسبت داد. ستاد نباید به مردم اجازه سفر می‌داد. من نمی‌دانم مشاوران این افراد چه کسانی بودند که اجازه سفر به مردم داده شد.»

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری تهران، وضعیت کنونی «خطرناک» است و خانواده‌ها به شکل دسته جمعی به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند.

رسانه‌های داخلی ایران هم گزارش کرده‌اند استان تهران اوضاع مساعدی ندارد و گزارش‌ها حاکی از آن است که تعداد مبتلایان رفته‌رفته زیاد شده است. بنا به گفته حریرچی معاون وزیر بهداشت در گفت‌وگو با شبکه خبر؛ «در شهرستان‌های فیروزکوه و دماوند وضعیت قرمز حاکم شد» و هیچ بعید نیست این وضعیت به‌زودی سایر نقاط را درگیر کند.

در حال حاضر 14 شهرستان قرمز هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از» و «به» شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی، ممنوع بوده و مشمول جریمه است.

کرونا در ایران
کرونا در ایران

آمار رسمی چه می‌گوید؟

براساس آمارهای رسمی تا روز 23 مارس 2021 با تأیید ابتلای 7290 نفر به بیماری کرونا از ابتدای همه‌گیری تا همین تاریخ، یک میلیون و 815 هزار و 712 نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند که از این تعداد با فوت 74 نفر در روز گذشته، 61 هزار و 951 نفر قطعاً به دلیل ابتلا به بیماری کرونا، جان باخته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید