دستگیری مردی که در افغانستان به یک دختر 8 ساله تجاوز کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام‌های امنیتی افغانستان سه‌شنبه 23 مارس 2021 اعلام کردند، مردی به اتهام تجاوز جنسی به یک دختر هشت ساله در شهر کابل دستگیر شد.

طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان در توییتی نوشت، یک دختر هشت ساله توسط فردی که خود را «چوکی‌دار و محصل» معرفی می‌کند، مورد تجاوز جنسی قرار گرفت.

آرین اضافه کرد: «به گفته خانوادهٔ کودک، این رویداد در مربوطات ناحیه 3 کارته سخی(شهر کابل) اتفاق افتاده است. دوسیهٔ (پرونده) متهم به سارنوالی (دادستانی) محول می‌شود».

از سوی دیگر، روزنامه «اطلاعات روز» نوشت، فردوس فرامرز، سخنگوی فرماندهی پلیس کابل گفته است که خانواده‌ی این کودک ادعا می‌کند که این تجاوز جنسی دوشنبه هفته جاری در ساحه‌ی کارته سخی، از مربوطات ناحیه‌ی سوم شهر کابل شده است.

فرامرز اضافه کرد، فرد بازداشت‌شده خودش را چوکی‌دار (پاسبان) و دانشجو معرفی کرده است. به گفته‌ی او، پرونده‌ی نسبتی این فرد پس از تکمیل تحقیقات به نهادهای عدلی و قضایی فرستاده خواهد شد.

در همین حال، مادر این دختر هشت ساله افغان صبح سه‌شنبه 23 مارس در برنامه‌ی «صفایی شهر رادیو آرمان» ادعا کرد، تجاوز جنسی بر دخترش توسط یک قاری که کودکان را تدریس می‌کرد، صورت گرفته است.

مادر این دختر هشت ساله مدعی شد، این قاری دخترش را به بهانه‌ی ثبت نام خواسته و سپس با بستن دهانش، بر او تجاوز جنسی کرده است.

شایان ذکر است که کمیسیون مستقل حقوق‌بشر و سایر نهادهای حامی کودکان پیشتر درباره خشونت‌های جنسی علیه کودکان در افغانستان اظهار نگرانی کرده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید