ترامپ: توئیتر به من خدمت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، که در پایان دوره ریاست جمهوری‌اش با شبکه اجتماعی توییتر درگیر و در نهایت این شبکه اقدام به بستن حساب شخصی او کرد، روز سه شنبه 23 مارس 2021 در اظهاراتی شگفت‌آور از شبکه توییتر تعریف و تمجید کرد.

ترامپ گفت درست است که شبکه توییتر حساب کاربری شخصی مرا برای همیشه مسدود کرده است اما توییتر در حق من «خدمت» کرده است.

رئیس جمهوری سابق آمریکا، در مصاحبه با «نیوزمکس» تاکید کرد که از بابت از دست دادن دسترسی به محبوب‌ترین سکویی که 11 سال از آن استفاده کرده پشیمان نیست.

او همچنین گفت، در حال حاضر ترجيح مي دهد از طريق ارتباط با مطبوعات استفاده کند که به او امکان می‌دهد، حرف‌هایش را با بیش از 280 کاراکتر بزند.

ترامپ گفت: «به صراحت بگویم، بیانیه‌های، از توییتر بهتر هستند. من فکر می‌کنم در حال حاضر پوشش بهتر و گسترده‌تری نسبت به توییتر دارم.»

رئیس جمهور سابق آمریکا با بیان اینکه برخی از توییت‌ها مایه دردسر می‌شوند، گفت: «برخی توییت‌ها ممکن است برای شما مشکلی ایجاد کند زیرا شما گاهی توئیتی را بازتوییت می‌کنید و بعداً متوجه می شوید که بازتوییت کاری درستی نبود.»

یکی از مشاوران ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا روز یکشنبه گفت که ترامپ تا دو یا سه ماه دیگر با راه‌اندازی پلتفرم مخصوص خود مجددا به میدان شبکه‌های اجتماعی وارد خواهد شد.

جیسون میلر مشاوران ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا یکشنبه به شبکه خبری «فاکس نیوز» گفت که ترامپ طی دو سه ماه آینده با راه‌اندازی پلتفرم ویژه‌اش مجددا پا به عرصه شبکه‌های اجتماعی باز خواهد گذاشت.

اقدام ترامپ در راه‌اندازی پلتفرم خاص او پس از آن صورت می‌گیرد که شبکه‌های اجتماعی نظیر «تویتر» و «فیسبوک» و دیگر آن در پی حمله 6 ژانویه به ساختمان کنگره، حساب‌های رئیس جمهوری پیشین آمریکا را مسدود کردند.

جیسون میلر سخنگوی ترامپ در کمپین انتخاباتی 2020 به شبکه خبری فاکس نیوز گفت که ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا با پلتفرم جدید ویژه او که می‌تواند «بازی را کاملا بازتعریف کند» مجددا به صحنه شبکه‌های اجتماعی قدم خواهد گذاشت. اما مشاور ارشد ترامپ جزئیاتی در این‌باره ارائه نکرد.

این در حالی است که شبکه «توئیتر» پیشتر اعلام کرد که تحقیقاتی بین‌المللی را برای کاربران خود درباره قواعدی که می‌باید از سوی توئیتر در تعامل با رهبران جهان اتخاذ شود، آغاز کرده است.

شبکه توئیتر اعلام کرد که در این مورد با کارشناسان حقوق بشر، سازمان‌های جامعه مدنی و استادهای دانشگاهها در جهت ارتقای قواعد خود در این زمینه مشورت خواهد کرد.

این آگهی‌ها پس از تعلیق حساب‌های کاربری دونالد ترامپ از سوی توئیتر و دیگر پلتفرم ‌های الکترونیک اعلام می‌شود که این تدابیر انتقادهایی را از سوی طرفداران ترامپ در پی داشت هر چند مخالفان ترامپ اقدام توئیتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی در مسدود کردن حساب‌های کاربری او را «با تاخیر»، عنوان کردند.

هفته گذشته شبکه «فاکس نیوز» از دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا درباره احتمال نامزدی او برای انتخابات سال 2024 سوال کرد او در پاسخ گفت:«بنا به همه نظرسنجی‌ها، می‌خواهند که من بار دیگر نامزد شوم.. من اما این را بررسی خواهم کرد و خواهیم دید».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید