تصویری؛ ارتش سعودی؛ رتبه ششم میان 10 ارتش قدرتمند جهان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس ارزیابی جدید که توسط سایت تحقیقات نظامی « Military Direct» منتشر شده، ارتش پادشاهی عربی سعودی از نظر قدرت و کارایی در جنگ در رتبه ششم در بین 10 ارتش قدرتمند جهان قرار گرفت.

این سایت تخصصی در ارزیابی جدیدی نوشته است که قدرتمندترین ارتش در جهان ارتش آمریکا نیست، بلکه ارتش چین است.

طبق گزارش این سایت از میان 10 ارتش قدرتمند جهان تنها یک ارتش عربی یعنی ارتش پادشاهی عربی سعودی در رتبه ششم قرار گرفت.

ارتش سعودی، به ترتیب پس از چین، ایالات متحده آمریکا، روسیه، هند و فرانسه، قرار گرفت. پس از سعودی ارتش‌های کره جنوبی، ژاپن، بریتانیا و آلمان در رتبه‌های 7 تا 10 قرار گرفتند.

ارتش سعودی

این ارزیابی جدید تاکید می‌کند که چین در صورت وقوع یک درگیری نظامی فرضی از دیگر ارتش‌های ده‌گانه جهان از مزایای بیشتری برخوردار است. طبق ارزیابی این سایت، ارتش چین دارای بزرگترین قدرت نظامی در جهان است.

ارتش سعودی

رتبه‌بندی ارتش‌های 10 گانه جهان توسط گروهی از کارشناسان و متخصصان دفاعی و با در نظر گرفتن عوامل مختلف، از جمله بودجه نظامی، حقوق و تعداد پرسنل فعال ارتش، قدرت و اندازه نیروهای هوایی، دریایی، زمینی و هسته‌ای ارزیابی می‌شود.

ارتش چین برای نخستین بار رتبه اول را در میان 10 ارتش قدرتمند جهان را کسب می‌کند.

چین با 82 امتیاز از 100 امتیاز در رده بزرگترین ماشین نظامی روی کره زمین قرار گرفته است. پس از چین، ایالات متحده برغم بودجه هنگفت نظامی خود با 74 امتیاز در رده دوم قرار دارد و روسیه، در رتبه سوم قرار گرفت.

طبق این تحقیق اگر جنگ تنها به نیروی دریایی محدود شود، چین برنده آن نبرد می‌شود. در حالی که ایالات متحده از طریق جنگ هوایی و روسیه از طریق جنگ زمینی پیروز می‌شوند. بر اساس این تحقیق، چین در یک درگیری بزرگ فرضی، شانس پیروزی بیشتری دارد. البته وقتی نیروی نظامی به صورت جداگانه یعنی دریا، هوا و زمین تجزیه و تحلیل شود، چین پیروز ماجراست.

از نظر هزینه نظامی، بودجه نظامی ایالات متحده بیش از همه کشورهای دارای 10 ارتش بزرگ، بیشتر است. بودجه ارتش آمریکا 732 میلیارد دلار است و پس از آن بودجه چین 261 میلیارد دلار است.

این ارزیابی نشان می‌دهد که داشتن بیشترین بودجه نظامی، لزوماً به داشتن موفق‌ترین و قوی‌ترین ارتش منجر نمی‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید