آرامکو سطح تولید نفت سعودی را به 13 میلیون بشکه در روز افزایش می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شرکت نفت سعودی، آرامکو روز دوشنبه 22 مارس 2021 از آغاز عملیات مهندسی برای افزایش تولید نفت خود تا سطح 13 میلیون بشکه در روز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) امین الناصر مدیر اجرایی شرکت نفت آرامکو پادشاهی عربی سعودی، دوشنبه گفت که این شرکت عملیات مهندسی برای افزایش ظرفیت تولید نفت تا سقف 13 میلیون بشکه در روز را آغاز می‌کند.

آرامكو ىر راس تنومه

مدیر اجرایی آرامکو ضمن ابراز خوشبینی درباره اوضاع بازار نفت، پیش‌بینی کرد که در آینده تقاضا برای خرید نفت به طور جدی افزایش یابد.
الناصر در گفتگو با «العربیه» گفت که آرامکو دارای طرح‌هایی فوق‌العاده‌ای برای تعامل با هر هجومی است.

الناصر با ذکر این که «آرامکو با چالش‌های بزرگی مواجه شده بود» توضیح داد که «آمادگی این شرکت اما برای تعامل با چالش‌ها عالی بود».

الناصر همچنین تاکید کرد که توزیع سود‌ سهام شرکت آرامکو در سال 2020 در مقایسه با دیگر شرکت‌های سهامی در جهان بالاترین بوده است.

او در گفتگو با «العربیه» اظهار داشت که «امسال به ویژه از آسیا با افزایش تقاضا برای نفت مواجه خواهیم شد».

آرامكو

مدیر اجرایی آرامکو اشاره کرد در شرایطی که تقاضای جهانی برای نفت اکنون در حدود 92 الی 93 میلیون بشکه در روز است این مقدار تا اواخر سال 2021 احتمالا به 99 میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت و پیش‌بینی می‌شود در نیمه دوم سال جاری 2021 عملکرد بهتری داشته باشد.

الناصر در ادامه گفت که تولید واکسن‌ها اوضاع بازار نفت در سایه پاندمی کرونا را بهبود خواهد بخشید.

مدیر اجرایی شرکت نفت آرامکو گفت که تقاضای چین برای خرید نفت به سطح‌های ماقبل پاندمی کرونا نزدیک‌تر شده است اما هنوز چنین چیزی در اروپا روی نداده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید