یک متخصص ایمنی‌شناسی: ماسک زدن و رعایت فاصله اجتماعی ممکن سال‌ها ادامه یابد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مری رامسی، رئیس بخش ایمونولوژی در سازمان بهداشت عمومی بریتانیا، گفت ممکن است محدودیت‌های مبارزه با کرونا از قبیل ماسک زدن و رعایت فاصله اجتماعی برای سال‌ها ادامه یابد.

این متخصص بریتانیایی گفت که رعایت محدودیت‌های اجتماعی تا زمانی که سایر کشورهای جهان مانند بریتانیا همه جمعیت خود را واکسینه کنند، ادامه خواهد یافت و «مردم هم اکنون با ماسک زدن و حفظ فاصله اجتماعی عادت کرده‌اند. این عادت‌ها در مقایسه با سایر محدودیت‌ها و اقدامات قرنطینه، هیچگونه اثر منفی بر اقتصاد کشور ها وارد نمی‌کند».

او در مورد احتمال بازگشت مردم به فعالیت‌های مهم در زندگی مانند شرکت در مسابقات‌، کنسرت‌ها و کنفرانس‌ها، گفت که این امر نیاز به پیگیری دقیق و دستورالعمل‌های روشن در مورد حفظ ایمنی دارد.

مری رامسی هشدار داد که میزان اثربخشی واکسن‌ها هنوز نامشخص است و در شماری از کشور‌ها هنوز واکسیناسیون آغاز نشده است. بنابراین او فکر می‌کند که محدودیت‌هایی مانند رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک حداقل تا زمانی که مردم سایر کشورها واکسینه شوند، ادامه خواهد یافت. او تاکید کرد که مردم زمانی می‌توانند به زندگی عادی برگردند، که میزان ابتلا به بیماری در همه جا کاهش یافته باشد.

رئیس بخش ایمونولوژی در سازمان بهداشت عمومی بریتانیا در ادامه با تاکید بر ضرورت «اندیشیدن دقیق قبل از رفع محدودیت های بهداشتی»، گفت :«ما نباید قبل از زمان مناسب محدودیت‌ها را برداریم ، زیرا هر ویروسی که هنوز باقی مانده باشد آسیب پذیرترین افراد در برابر بیماری را مبتلا می‌کند.»

این در حالی است که پروفسور کریس ویتی، مشاور ارشد دولت بریتانیا در امور پزشکی، طی نطقی در مجلس نمایندگان این کشور گفت که امیدوار است که اقدامات ساده‌ای مانند شستن دست با صابون، ماسک زدن و آزمایش‌های سلامتی بتواند بعد از تابستان سال آینده به کنترل ویروس کمک کند.

آرشیوی

در همین زمینه، دکتر پاتریک والنس، مشاور ارشد دولت در امور علمی، گفت: «در صورت افزایش تعداد مبتلایان در زمستان، استفاده از ماسک ممکن است لازم باشد ، اما این احتمال وجود دارد که افراد خود داوطلبانه به رعایت فاصله اجتماعی بدون نیاز به محدودیت پایبند باشند»

طبق آخرین آمار خبرگزاری رویترز، بیش از 123.06 میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شدند. این گزارش همچنین گفته است که تعداد کل مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا به 2 میلیون و 839758 رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید