کودکان داعش به خبرنگار العربیه: تو کافری و سر تو را خواهیم برید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رولا الخطیب، خبرنگار العربیه که به دیدار کودکان داعش در اردوگاهی در شمال سوریه رفته بود، با این وعده که «تو را خواهیم کشت» مورد استقبال قرار گرفت و با پرتاب سنگ از سوی آنها بدرقه شد؛ کودکانی که او را کافر خوانده زیرا که حجاب بر سر نداشت.

او که برای تهیه گزارش درباره خانواده‌های پیکارجویان داعش و بررسی اوضاع تحصیلی آنها به اردوگاهی در شمال سوریه رفته بود، نتوانست مادران و کودکان موجود در آنجا را برای حضور در مقابل دوربین قانع کند و سوالات مکرر او درباره اینکه «آیا به مدرسه می‌روید؟» و «اهل کجا هستید؟» بی‌پاسخ ماند؟

در این میان دخترکی خردسال که برادر کوچکش را حمل می‌کرد، به او گفت که در این اردوگاه به مدرسه نمی‌رود.

رولا الخطیب پس از ورود به اردوگاه از کودکان حاضر پرسید که «چرا جواب مرا نمی‌دهید؟» جواب اما غیرقابل پیشینی و غافلگیرکننده بود؛ «زیرا تو کافری».

درباره چرایی کافر خوانده شدن این خبرنگار، کودکی گفت که او به دلیل نپوشیدن حجاب کافر است و در واکنش به اقدام رولا خطیب به پوشاندش سرش گفت «حجاب باید سیاه باشد، نه رنگی دیگر.»

تعدادی دیگر از کودکان داعشی‌زاده هم با تصور اینکه میکروفون الخطیب، یک اسلحه است، او را متهم کردند که «تو می‌خواهی خواهرها را بکشی».

کودک دیگری هم در پاسخ به سوال این خبرنگار درباره اینکه وقتی بزرگ شود، چه برخوردی با او می‌کند، گفت که «تو را می‌کشیم … تو را سر می‌بریم»

این پایان کار رولا الخطیب در اردوگاه خانواده‌های داعش نبود، زیرا آنها که در ابتدا حاضر به پاسخ دادن سلام او نبودند، در انتها او را با سنگ بدرقه کرده و تعداد زیادی سنگ به سمت او پرتاب کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید