کمیسر بازار داخلی اروپا: قاره اروپا تا نیمه ژوئیه در برابر کرونا ایمن خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

کمیسر امور بازار داخلی اتحادیه اروپا یکشنبه 21 مارس 2021 با پیش‌بینی افزایش تولید دوزهای واکسن‌ کرونا، گفت که کل قاره اروپا احتمالا تا 14 ژوئیه سال جاری واکسینه شده و به ایمنی جمعی خواهد رسید.

تیری برتون، کمیسر امور بازار داخلی اتحادیه اروپا در گفتگو با شبکه یک تلویزیون فرانسه پیش‌بینی کرد در ماه مارس60 میلیون دوز و در ماه آوریل 100 میلیون دوز و در ماه مه 120 میلیون دوز از واکسن ضد کرونا به کشورهای این قاره تحویل داده شود.

او همچنین گفت « تاریخی سمبلیک را تعیین می‌کنیم: در 14 ژوئیه این امکان را خواهیم داشت که ایمنی را در سطح قاره (اروپا) محقق کنیم».

تیری برتون در ادامه گفت «راه هموار است، چرا که می‌دانیم برای غلبه بر این پاندمی تنها یک راه وجود دارد و آن هم: واکسیناسیون. واکسن‌ها در راهند، اینجا خواهند بود».

واکسن
واکسن

این مقام اروپایی توضیح داد که «بین ماههای مارس و ژوئن حوالی 300 الی 350 میلیون دوز از واکسن‌های کرونا را تحویل خواهیم داد».

کمیسر بازار داخلی اروپا با اشاره به این‌که 55 کارخانه در سطح اروپا اقدام به تولید واکسن می‌کنند پیش‌بینی کرد که در ماه مارس 60 میلیون دوز و در ماه آوریل 100 میلیون دوز و در ماه مه 120 میلیون دوز از واکسن ضد کرونا تحویل داده شود.

از سویی سومیا سوامیناتان دانشمند ارشد سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت که روند ارتقاء و تولید واکسن ضد کرونا بسیار پیچیده است و اشاره کرد که در حال حاضر 8 الی 10 نوع واکسن کرونا در سطح وسیعی مورد استفاده قرار می‌گیرند که این دستاوردی بزرگ است.

شایان ذکر است که ویروس کرونا از زمانی که برای اولین بار در اواخر سال 2019 درباره ظهور چنین بیماری به دفتر سازمان جهانی بهداشت در چین اطلاع داده شده تاکنون باعث جان‌باختن 2,702,004 نفر در جهان شد.

واكسن أرشيوي

همچنین تاکنون ابتلای بیش از 122,241,510 نفر در جهان از زمان ظهور ویروس کرونا به ثبت رسیده که اغلب آنها بهبود یافتند اما تعدادی علی‌رغم گذشت هفته‌ها و ماهها همچنان از عوارض بیماری ابتلا به کرونا رنج می‌برند.

چالش بزرگ

سومیا سوامیناتان همچنین تاکید کرد که بزرگترین چالشی که هم‌اکنون با آن مواجه هستیم، تولید ما بین 12 الی 14 میلیارد دوز از واکسن‌های ضد کرونا برای واکسیناسیون همه مردم جهان است که رسیدن به چنین هدفی همیاری‌ و تلاش تنگاتنگ جهانی را می‌طلبد.

نگرانی از واکسن‌ها

سومیا سوامیناتان درباره نگرانی‌ها از واکسن‌ها و عوارض جانبی آنها و مسأله به تعویق انداختن استفاده از این واکسن‌ها، گفت؛ ما هر روز چیزهای بیشتری می آموزیم و عملا تجربیات و اطلاعات بیشتری را از طریق آزمایش‌های مختلف بالینی به عمل آمده درباره واکسن‌ها و به ویژه واکسن‌هایی که تاکنون مورد کاربرد قرار گرفته و همچنین اطلاعات ثبت شده توسط کشورهای مختلف هنگام استفاده از واکسن‌ها در میان مردمان آن کشورها، به دست می‌‌آوریم.

این دانشمند ارشد سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد که با توجه به بهبودی سریع و کاهش تعداد فوتی‌ها، کلیه داده‌ها و اطلاعات ثبت شده تا این تاریخ نشان می‌دهد که اغلب واکسن‌ها در پیشگیری از بیماری‌های شدید بسیار فعال هستند و این هدف اساسی سازمان جهانی بهداشت است که هم‌اکنون برای تحقق آن تلاش می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید