درخواست آنکارا از مسکو برای توقف حملات به مناطق کاهش‌ تنش در سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنا به اعلام رسانه‌های ترکیه، آنکارا شامگاه یکشنبه 21 مارس 2021 با اعلام آماده‌باش نیروهایش در شمال سوریه، از مسکو خواست تا فورا حملات هوایی به منطقه کاهش‌ تنش در سوریه متوقف شود.

وزارت دفاع ترکیه یکشنبه نیروهای رژیم سوریه را متهم کرد که علاوه بر حملات موشکی به مناطق کاهش‌ تنش بیمارستانی را در شهر ادلب هدف قرار دادند.

دیدبان حقوق بشر سوریه در این‌باره گزارش داد که جنگنده‌های روسیه مواضع و تاسیساتی را در مناطق نزدیک به شهرک‌ها و اردوگاههای شمال غرب سوریه در نزدیکی مرزهای ترکیه بمباران کردند.

از طرفی دیگر درگیری‌ها در پیرامون شهرک عین عیسی در شمال سوریه میان نیروهای سوریه دمکراتیک از سویی و نیروهای ترکیه و گروههای شبه‌نظامی طرفدار آنکارا از سویی دیگر از سرگرفته شد.

بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه این درگیری‌ها زمانی از سرگرفته شد که ارتش ترکیه و گروههای شبه‌نظامی طرفدار آن برای پیشروی در دو روستا در شمال غرب شهرک عین عیسی تلاش می‌کردند.

سخنگوی نیروهای سوریه دمکراتیک در روایتی مطابق با گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، به خبرگزاری فرانس پرس گفت که عملیات نظامی ترکیه همراه با گلوله‌باران‌های سنگین خمپاره‌ای و توپخانه‌ای و حملات هوایی همراه بوده است.

نيروهاي تركيه ىر شمال سوريه

بنا به این اظهارات به دنبال ناکامی گروههای شبه‌نظامی طرفدار ترکیه در انجام پیشروی در این محور عملیاتی، یک جنگنده ترکیه مواضع نظامی نیروهای دمکراتیک سوریه را در روستای صیدا در حومه شهرک عین عیسی بمباران کرد.

از سویی منابع امنیتی ترکیه ضمن تکذیب انجام حمله هوایی توسط جنگنده‌های این کشور علیه منطقه، تاکید کردند که نیروهای ترکیه به حمله‌ یگان‌های مدافع خلق کُرد که به سوی نیروهای ترکیه‌ای آتش گشود‌ه‌اند، واکنش نشان دادند.

کشته شدن 5 غیرنظامی در حمله توپخانه‌ای رژیم سوریه

در جبهه‌ای دیگر 5 غیرنظامی در حمله توپخانه‌ای نیروهای رژیم سوریه کشته شدند که بیمارستانی را در شهر الاتارب در حومه غربی حلب با 6 گلوله توپ هدف قرار داد.

بنا به دیدبان حقوق بشر سوریه این گلوله‌باران توپخانه‌ای وسط و ورودی بیمارستان شهر را هدف قرار داد که در نتیجه آن 5 غیرنظامی کشته و 11 نفر دیگر از جمله آنها کارکنان بیمارستان مجروح شدند.

بنا به شاهدان و منابعی از اپوزیسیون سوریه در شمال غرب این کشور نیز جنگنده‌های روسیه مناطق نزدیک به شهرک‌ها و اردوگاههای آوارگان جنگی در نزدیکی مرز سوریه با ترکیه را در اولین حمله از این نوع طی سال جاری، هدف قرار دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید