جان باختن چهار شهروند افغان در مرز ایران و ترکیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه افغانستان، روز دوشنبه 22 مارس، با نشر اعلامیه‌ای جان باختن چهار شهروند افغان را در مرز ایران و ترکیه تایید کرد.

در این اعلامیه آمده: «اخیراً خبرها و تصاویری در رسانه‌ها به نشر رسیده‌اند که نشان می‌دهد شماری از شهروندان افغانستان در اثر گیرافتادن در هوای سرد و توفانی در مرز ایران و ترکیه جان باخته‌اند. وزارت امور خارجه تا زمان نشر این خبر، جان‌ باختن کم‌ازکم چهار تن و نجات یافتن دو تن از اتباع کشور را در مرز ایران و ترکیه در منطقهٔ چالدران ارومیه تأیید می‌کند».

در اعلامیه آمده، وزارت امور خارجه افغانستان این رویداد را با جدیت پیگیری می‌کند و تا کنون اجساد دو تن از جان باختگان این حادثه به خانواده‌های شان تحویل داده شده است.

براساس این اعلامیه، دو گروه جستجو در محل رویداد فرستاده شده است تا همه جوانب این حادثه را بررسی کنند.

وزارت امور خارجه افغانستان یکبار دیگر از شهروندان کشورش خواسته است: «از سفرهای غیرقانونی که خطر مرگ را به‌ همراه دارد جداً بپرهیزند و فریب قاچاقبران انسان‌ را نخورند».

شایان ذکر است که بیشتر مهاجرین افغان برای رسیدن به اروپا مسیر ترکیه را انتخاب می‌کنند که این راه مشکلات مختلف از جمله حادثه ترافیکی و غرق شدن در دریا را نیز به همراه دارد که در ژانویه 2021، در نتیجه یک حادثه ترافیکی در ترکیه پنج شهروند افغان جان باختند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید