ترامپ با پلاتفرم مخصوص خود به شبکه‌های اجتماعی باز مى‌گردد

جیسون میلر: پلاتفرم شبکه اجتماعی ترامپ «بازی را کاملا بازتعریف می‌کند»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یکی از مشاوران ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا یکشنبه 21 مارس 2021 اعلام کرد که ترامپ تا دو یا سه ماه دیگر با راه‌اندازی پلاتفرم مخصوص خود مجددا به میدان شبکه‌های اجتماعی وارد خواهد شد.

جیسون میلر مشاوران ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا یکشنبه به شبکه خبری «فاکس نیوز» گفت که ترامپ طی دو سه ماه آینده با راه‌اندازی پلاتفرم ویژه‌اش مجددا پا به عرصه شبکه‌های اجتماعی باز خواهد گذاشت.

اقدام ترامپ در راه‌اندازی پلاتفرم خاص او پس از آن صورت می‌گیرد که شبکه‌های اجتماعی نظیر «تویتر» و «فیسبوک» و دیگر آن در پی حمله 6 ژانویه به ساختمان کنگره، حساب‌های رئیس جمهوری پیشین آمریکا را مسدود کردند.

پلاتفرم مخصوص ترامپ بازی را کاملا بازتعریف خواهد کرد

جیسون میلر سخنگوی ترامپ در کمپین انتخاباتی 2020 به شبکه خبری فاکس نیوز گفت که ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا با پلاتفرم جدید ویژه او که می‌تواند «بازی را کاملا بازتعریف کند» مجددا به صحنه شبکه‌های اجتماعی قدم خواهد گذاشت. مشاور ارشد ترامپ اما جزئیاتی در این‌باره ارائه نکرد.

این در حالی است که شبکه «توئیتر» جمعه اعلام کرد که تحقیقاتی بین‌المللی را برای کاربران خود درباره قواعدی که می‌باید از سوی توئیتر در تعامل با رهبران جهان اتخاذ شود، آغاز کرده است.

جيسون ميلر
جيسون ميلر

شبکه توئیتر اعلام کرد که در این مورد با کارشناسان حقوق بشر، سازمان‌های جامعه مدنی و استادهای دانشگاهها در جهت ارتقای قواعد خود در این زمینه مشورت خواهد کرد.

این آگهی‌ها پس از تعلیق حساب‌های کاربری دونالد ترامپ از سوی توئیتر و دیگر پلاتفرم‌های الکترونیک اعلام می‌شود که این تدابیر انتقادهایی را از سوی طرفداران ترامپ در پی داشت هر چند مخالفان ترامپ اقدام توئیتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی در مسدود کردن حساب‌های کاربری او را «با تاخیر»، عنوان کردند.

در این راستا تیم «توئیتر» که مسئولیت رسیدگی به امور ایمنی را بر عهده دارد در مقاله‌ای عنوان کرد «روشی که از طریق آن مسئولان سیاسی و مقامات دولتی» شبکه توئتیر را به کار می‌برند «همواره در حال ارتقاء است».

در این مقاله همچنین آمده «در سایه گفتمان‌های سیاسی همواره در تغییر در شبکه توئیتر می‌خواهیم سیاست‌های ما در عرصه مناقشات سیاسی، معنی‌دار و دارای توازنی سالم باشند».

دونالد ترامپ
دونالد ترامپ

تحقیقات شبکه توئیتر در این زمینه با 14 زبان از جمله عربی، انگلیسی، اسپانیایی، فرانسه، چینی و روسی تا 12 آوریل به طول خواهد انجامید.

تیم کارشناسان توئیتر در ادامه این مقاله نوشته« می‌خواهیم بدانیم که آیا افراد عادی ضرورت می‌بینند که چنین قواعدی درباره رهبران جهان کاربر توئیتر، اتخاذ شود یا نه» و همچنین «می‌خواهیم بدانیم که نوع مجازات مناسب برای رهبری جهانی که قاعده‌ای را نقض کند، چه می‌تواند باشد».

از سویی دیگر و در گفتگو با شبکه «فاکس نیوز» هفته گذشته از دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا درباره احتمال نامزدی او برای انتخابات سال 2024 سوال شد که در پاسخ به آن گفت:« بنا به همه نظرسنجی‌ها، می‌خواهند که من بار دیگر نامزد شوم.. من اما این را بررسی خواهم کرد و خواهیم دید».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید