ويديو؛ ائتلاف عربی کارگاه‌های موشک، پهپاد و زاغه‌های حوثی‌ها را منهدم کرد

عملیات پشتیبانی گسترده‌ برای حمایت از دولت قانونی یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز یکشنبه 21 مارس 2021 با انتشار ویدئوهای عملیات جنگنده‌هایش از انهدام کارگاه‌های ساخت موشک بالستیک، سکوهای پرتاب موشک و پهپادهای بمب‌گذاری شده و اسلحه ذخیره‌شده در پادگان تعمیرات تسلیحات و پادگانها و زاغه‌های وابسته به شبه‌نظامیان حوثی در صنعا و مأرب خبر داد. ائتلاف همچنین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، هدف از این عملیات « حمایت از شهروندان براساس قوانین بشردوستانه بین المللی است».

ائتلاف همچنین اعلام کرد جنگنده‌هایش یک زاغه مهمات که محل نگهداری پهپادهای بمب‌گذاری‌شده بود را در داخل غاری در استان صنعاء هدف قرار داده و منهدم کرد.

مناطق النهدین، دار الرئاسه و پادگان تعمیرات تسلیحات در صنعاء هم به شدت بمباران شده و یک کارگاه ساخت موشک‌های بالستیک به شکل کامل ویران شد. همزمان ارتش ملی یمن هم مناطق مهمی در دو جبهه الکساره و الکساره در استان مأرب از دست پیکارجویان حوثی وابسته به ایران آزاد کرد.

خبرگزاری رسمی یمن، به نقل از یک منبع نظامی اعلام کرد که ارتش ملی و نیروهای مقاومت مردمی، طی حمله‌ای گسترده مواضع حوثی‌ها در الکساره و المشجح را هدف قرار داده و ضمن تحمیل خسارت‌های مالی و جانی گسترده به پیکارجویان، این دو منطقه را از دست آنها آزاد کردند. این منبع نظامی از نقش حمایتگر جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی عربی سعودی، تجلیل کرده و گفت که این جنگنده‌ها 12 خودروی نظامی متعلق به حوثی‌ها در جبهه الکساره در شمال غربی یمن را منهدم کردند.

حمایت از دولت قانونی یمن

گفتنی است که نیروهای ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن طی روزهای گذشته عملیات پشتیبانی گسترده‌ای را در حمایت از ارتش ملی یمن و قبایل مأرب انجام دادند.

عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن روز شنبه تأکید کرد که مردم یمن با حمایت و پشتیبانی ائتلاف عربی و فداکاری نیروهای ارتش ملی یمن، بر شبه نظامیان حوثی دست نشانده ایران و بازوی نظامی سپاه پاسداران در منطقه پیروز خواهند شد.

هادی تاكید كرد كه یمن در حال نبرد برای رهایی و مقابله با پروژه تسلط رژیم ایران بر منطقه است.

رزمایش دریایی آمریکا در خلیج عمان

هم‌زمان، نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا، روز یکشنبه 21 مارس اعلام کرد، مانور مشترک بزرگی را با نیروی دریایی کشورهای بلژیک، فرانسه و ژاپن در خلیج عمان و دریای عرب برگزار می‌کند.

این مانور نظامی مشترک در حالی صورت می‌گیرد که تنش میان تهران و واشینگتن درباره برنامه هسته‌ای ایران و دخالتهای مخرب رژیم تهران در منطقه و برنامه موشکی‌اش، به اوج خود رسیده است.

مانور سابق آمریکا در دریای عرب
مانور سابق آمریکا در دریای عرب
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید