نوزادی که در یکی از شهرهای ایران به زباله انداخته شده بود، جان باخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های ایران گزارش کردند نوزادی که در آخرین روزهای سال گذشته در شهرستان سقز، یکی از شهرستان‌های استان کردستان به زباله انداخته شده بود، به علت وضعیت نامساعد جسمی جان باخت و تلاش‌های پزشکان برای نجات جان او راه به جایی نبرد.

پیش از این فعالان کُرد گزارش کرده‌ بودند که نوزادی عریان و درون کیسه زباله گذاشته شده و در یکی از شهرک‌های شهرستان سقز رها شده بود. این نوزاد توسط تیم اورژانس به یکی از بیمارستان‌های شهر منتقل شده اما تلاش پزشکان برای نجات او راه به جایی نبرد و جان باخت.

خبرگزاری موکریان یکشنبه 21 مارس 2021 گزارش کرد که «نوزادی تازه متولد که شامگاه دوشنبه 15 مارس در یکی از شهرک های سقز رها شده بود، به علت وضعیت نامساعد جسمی جان خود را از دست داد.»

سیروان فتاحی مسئول اورژانس و فوریت‌های پزشکی سقز با بیان اینکه والدین در بدو تولد این نوزاد را در کیسه زباله رها کردند، در این خصوص گفت: «شامگاه دوشنبه 25 اسفندماه 99 یک نوزاد رها شده در داخل کیسه زباله و بدون لباس در نزدیکی مسجد امام غزالی در شهرک دانشگاه این شهر پیدا شد. مردم این محله با دیدن این نوزاد که وضعیت نامناسب و تنفس ضعیفی داشت سریعا با آتش نشانی تماس گرفتند و تیم‌های اورژانس نوزاد را به بیمارستان خمینی انتقال دادند.»

پیش از این مصطفی اقلیما، رئیس انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران گفته بود: «اکثر کودکان رها شده که در سطل‌های زباله پیدا می‌شوند، حاصل رابطه نامشروع هستند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size