حملات ارتش یمن علیه مواضع مهم حوثی‌ها با پشتیبانی هوایی ائتلاف عربی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش یمن یكشنبه 21 مارس 2021 با حمله گسترده به مواضع شبه نظامیان كودتاگر حوثی مورد حمایت ایران، مناطق مهمی در جبهه‌های الكساره و المشجح در استان مأرب را آزاد كرد.

خبرگزاری رسمی یمن به نقل از یک منبع نظامی اعلام کرد که نیروهای «ارتش ملی و مقاومت مردمی، حمله شدیدی را علیه مواضع شبه نظامیان حوثی در الکساره و المشجح انجام داده و موفق به آزاد سازی مواضع مهمی در جبهه الكسار و المشجح شده و خسارات سنگین جانی و تجهیزاتی را به شبه نظامیان وارد كرد.»

این مقام نظامی افزود: «عملیات نظامی در این دو جبهه، مطابق برنامه‌ریزی فرماندهی ارتش ادامه دارد.»

نیروهای ارتش یمن در مأرب
نیروهای ارتش یمن در مأرب

این مسئول نظامی از نقش نیروی هوایی ائتلاف عربی حامی دولت قانونی به رهبری پادشاهی عربی سعودی در حمایت از ارتش ملی یمن تقدیر و تأكید كرد كه جنگنده‌های ائتلاف عربی، موفق به انهدام 12 خودروی نظامی شبه نظامیان حوثی در جبهه الکساره در شمال غربی شهر مارب شدند.

در همین راستا، ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، ویدئوهای هدف قرار گرفتن تجهیزات و عناصر حوثی را در چارچوب عملیات خود در حمایت از ارتش ملی یمن در مارب، ارائه داد.

ائتلاف عربی تاکید کرد که «یک سامانه پدافند هوایی شبه نظامیان حوثی در جبهه مأرب» را منهدم کرده که شامل «نابودی خدمه این سامانه و کارشناسان خارجی» گردید.

ائتلاف عربی افزود: «تمام عملیات نظامی علیه شبه نظامیان حوثی، در تطابق با قوانین بین‌المللی بشردوستانه است و این ائتلاف، ادامه حمایت از عملیات ارتش ملی و قبایل در مارب برای پیشبرد و محافظت از غیرنظامیان را مورد تأکید می‌دهد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید