فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اعتصاب غذای 34 زندانی سیاسی در زندان‌های ایران در سه روز اول سال 1400

  منبع: دبی - العربیه فارسی

  شماری از زندانیان سیاسی در زندان‌های اوین، فشافویه و عادل‌آباد از روز یکشنبه اول فروردین 1400 به مدت سه روز دست به اعتصاب زده و اعلام کردند که این اعتصاب «به یاد و احترام رنج‌های مشترکمان و در اعتراض به ظلم‌های ستمگران» است.

  در بیانیه این 28 زندان سیاسی محبوس در زندان‌های اوین، فشافویه و عادل‌آباد شیراز که از سوی فعالان حقوق بشر انتشار یافت، آمده است که در اعتراض به رویکردهای جمهوری اسلامی و کشتار مردم معترض توسط حکومت، سه روز اول سال 1400 را در اعتصاب غذا بسر خواهند برد.

  این در حالی است که 6 تن از زنان زندانی سیاسی زندان اوین نیز اعلام کردند به این اعتصاب خواهند پیوست.

  در بخشی از این بیانیه آمده است: «به یاد و احترام رنج بی‌شمار گرسنگان وطن»، «اعتراض به خشونت کشنده فقر»، «به یاد و احترام آفتابی که از «سراوان» برآمد و در خون دل مادران داغدار بلوچ غروب کرد»، «به یاد و احترام کشته‌شدگان آبان ماه 98 و همهٔ جان‌هایی که در راه سعادت و آزادی ایران فدا شد» و «به یاد سربداران نوید افکاری، مصطفی صالحی، محمد ثلاث و هزاران زن و مردی که ایستاده برای مردم‌شان جان دادند»، اعتصاب غذا می‌کنند.

  این درحالی است که بسیاری از زندانیان سیاسی غیراصلاح‌طلب با قول مسئولان قضایی و با وجود تهیه پابند الکترونیکی و وثیقه از سوی خانواده‌ها، از حق مرخصی در نوروز محروم ماندند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران