ويديو؛ ائتلاف عربی سکوهای موشکی حوثی‌ها در صنعا را بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنگنده‌های ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، روز یکشنبه 21 مارس، سکوهای موشکی حوثی و شماری از پادگان‌های نظامیان حوثی را در جنوب و شمال صنعا بمباران کردند.

به گزارش العربیه به نقل از ساکنان محلی، حملات هوایی ائتلاف سکوهای پرتاب موشک، زاغه‌های اسلحه و شماری از پادگان‌های نظامی و شبه‌نظامیان حوثی واقع در منطقه همدان شمال پایتخت را هدف قرار داد.

همزمان ارتش ملی یمن، تلاش شبه‌نظامیان حوثی برای نفوذ به مناطق تحت کنترل دولت قانونی در«وادی فضه» در استان البیضا را با شکست مواجه کرد

او گفت، حوثی‌ها در این حملات متحمل خسارت‌های جانی زیادی شدند.

ارتش ملي يمن

الکلیبی گفت، شبه نظامیان حوثی در جبهه‌های نعمان و ملاجیم در استان البیضا و در جبهه‌های مختلف جنگ متحمل ضربات سنگین و دردناکی شده‌اند.

او افزود، ارتش ملی یمن طی روزهای گذشته علاوه شکست دادن حوثی‌ها در استان البیضاء در جبهه‌های تعز و مارب نیز پیشروی چشم‌گیری داشته است.

گفتنی است که نیروهای ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن طی روزهای گذشته عملیات پشتیبانی گسترده‌ای را در حمایت از ارتش ملی یمن و قبایل مأرب انجام دادند.

در این عملیات که ائتلاف عربی ویدیویی‌هایی از آن را منتشر کرد، جنگنده‌های ادتلاف عربی تجهیزات و عناصر شبه نظامیان حوثی در جبهه مارب را هدف قرار داد.

عبدربه منصور هادى
عبدربه منصور هادى

در همین حال عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن طی تماسی با محمد المقدشی وزیر دفاع این کشور ضمن اطلاع از وضعیت جبهه‌های جنگ تأکید کرد که مردم یمن با حمایت و پشتیبانی ائتلاف عربی و فداکاری نیروهای ارتش ملی یمن بر شبه نظامیان حوثی دست نشاه ایران و بازوی نظامی سپاه پاسداران در منطقه پیروز خواهند. هادی تاكید كرد كه یمن در حال نبرد برای رهایی و مقابله با پروژه تسلط رژیم ایران بر منطقه است

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید