فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آغاز مجدد درگیری ارتش ترکیه و کردها در شمال سوریه

  منبع: دبی-العربیه فارسی

  منابع سوری بامداد روز یکشنبه 21 مارس، اعلام کردند که برای اولین بار پس از 17 ماه، صدای انفجارهای مهیب در «عین عیسی» درشمال الرقه شنیده شد.

  به گفته منابع سوری این انفجارهای مهیب در نتیجه حملات هوایی جنگندهای ترکیه به مواضع کردها در روستاهای صیدا که خط تماس و درگیری میان نیروهای «سوریه دموکراتیک» و جناح‌های مخالفان سوری طرفدار ترکیه به شمار می‎رود.

  منابع سوری هنوز جزئیاتی از تلفات و میزان خسارت‌های ناشی از این حملات هوایی ارائه ندادند.

  مناطقی از عین عیسی در شمال سوریه مناطقی از عین عیسی در شمال سوریه
  عين عيسى عين عيسى
  ارتش ترکیه ارتش ترکیه
  توپخانه ارتش ترکیه توپخانه ارتش ترکیه
  ارتش ترکیه در اطراف عین عیسی ارتش ترکیه در اطراف عین عیسی

  این بمباران‌ها در حالی رخ داده است که درگیری با سلاح‌های متوسط و سنگین بین نیروهای سوریه دموکراتیک و نیروهای ترکیه و جناح‌های مسلح مخالفان سوری وفادار به آنکارا در محور صیدا و معلق واقع در شرق «عین عیسی» ادامه دارد.

  کناره‌گیری نیروهای اسد از درگیری‌ها

  به گزارش «دیده بان حقوق بشر سوریه»، نیروهای سوریه دموکراتیک تمام درهای ورودی به شهرک عین عیسی با ایست‌های بازرسی نظامی خود را بسته و از ورود هر کسی که به شرایط اعلام شده از سوی این نیروها را نداشته باشد، جلوگیری می‌کنند.
  دیدبان حقوق بشر سوریه افزود در همین حال ستونی از نیروهای رژیم اسد شامل دهها تن از اعضای «تیپ 93»، بدون اعلام قبلی از منطقه عین عیسی عقب نشینی کردند.

  تلفات جانی

  طبق این گزارش درگیری‌های شدید میان نیروهای رژیم و نیروهای سوریه دموکراتیک سوریه از سو و نیروهای ترکیه و جناح‌های وفادار به آنها در محورهای عین الغربیه در کنار روستاهای صیدا و معلق ادامه دارد. دو طرف با حملات موشکی شدید همدیگر را هدف قرار دادند.

  نیروهای سوریه دمکراتیک نیروهای سوریه دمکراتیک
  نیروهای سوریه دمکراتیک نیروهای سوریه دمکراتیک
  ارتش سوریه ارتش سوریه

  دیدبان حقوق بشر سوریه، روز یکشنبه از درگیری‌های شدید و خشونت‌آمیز در محورهای منطقه عین عیسی، در حومه شمالی استان رقه، بین نیروهای ترکیه و جناح های وفادار به آنها از یک سو و نیروهای دموکراتیک سوریه و نیروهای رژیم اسد از سوی دیگر خبر داد. این درگیری با حملات موشکی سنگین دو طرف همراه بوده است .دیدبان حقوق بشر سوریه می‌گوید هنوز آماری از تلفات جانی ناشی از این درگیری‌ها در دست ندارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران