اتحادیه اروپا: تجاوزگری حوثی‌ها باید پایان یابد

واکنش آمریکا و جهان در محکوم کردن حملات به خاك سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اتحادیه اروپا شنبه 20 مارس 2021، حمله پهپادی شبه نظامیان حوثی به پالایشگاه نفت ریاض را محکوم کرد.
اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای بر لزوم توقف فوری این حملات و تجاوزها تأکید ورزید.
این بيانيه تأکید کرد که تنش‌آفرینی مداوم شبه نظامیان حوثی در یمن و پیرامون آن، تلاش‌های فرستاده ویژه سازمان ملل را تضعیف می‌کند.
وزارت امور خارجه روسیه نیز ساعاتی پیش اعلام کرد که «مسکو، حمله حوثی‌ها را به شدت محكوم می‌کند و خواستار پایبندی کامل به مقررات قانون بشردوستانه بین‌المللی و دست کشیدن فوری از عملیات نظامی است كه منجر به تخریب زیرساخت‌های غیرنظامی می‌شود.»

واکنش آمریکا و جهان در محکوم کردن این حملات

ایالات متحده نیز روز گذشته این حمله را محكوم كرده و تأكید كرد كه هدف از این حمله، هدف قرار دادن خطوط بین‌المللی انتقال انرژی است.
این موضعگیری پس از آن بود که وزارت انرژی سعودی جمعه 19 مارس 2021 اعلام کرد، پالایشگاه ریاض، هدف حمله تروریستی پهپادی قرار گرفته است. وزارت انرژی سعودی این اقدامات خرابکارانه علیه امنیت تأمین انرژی را محکوم کرد.
به گزارش «خبرگزاری سعودی»(واس)، وزارت انرژی سعودی اظهار داشت که در ساعت 6 و 5 دقیقه صبح جمعه به وقت محلی، پالایشگاه نفت ریاض، هدف حمله پهپادها قرار گرفت که باعث آتش سوزی در بخشی از پالایشگاه شد اما تلفات جانی یا زخمی برجای نگذاشت.
این وزارت افزود که این حمله، صدمه‌ای بر خطوط انتقال نفت و مشتقات آن نیز وارد نکرده است.
شورای امنیت سازمان ملل نیز پنجشنبه گذشته «تنش آفرینی» شبه نظامیان حوثی را مورد انتقاد قرار داد و بر «ضرورت پایان دادن عملیات خصمانه» تأکید ورزید و از شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران خواست تا اقدامات نظامی را متوقف کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید