ادعای رئيس دفتر روحانى: هیچ مسئولی واکسن نزده است

روند واردادت واکسن کرونا به ايران همچنان به کندی پیش می‌رود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رئیس دفتر رئیس ‌جمهوری ایران اعلام کرد هیچ مسئولی واکسن نزده است و تکلیف همه واکسن‌ها قبل از ورود واکسن به کشور در ستاد ملی کرونا مشخص شده است.
محمود واعظی، روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی «ایرنا» درباره برخی گزارشات مبنی بر استفاده غیرقانونی از واکسن کرونا و اقدامات دولت در این زمینه گفت: «تکلیف همه واکسن‌ها قبل از ورود واکسن به کشور در ستاد ملی کرونا مشخص شده است. یعنی مشخص کرده‌ایم هر مقدار واکسنی که در دسترس ما قرار گرفت چگونه و به چه قشر از مردم تزریق شود و به طور روشن و صریح تعداد واکسن‌هایی که وارد کشور می شود را اعلام کرده‌ایم.»
وی درباره آمار واکسن‌های خارجی که به ایران رسیده اظهار کرد: «تاکنون بیش از ۴۰۰ هزار دوز واکسن روسی و ۲۵۰ هزار دوز واکسن چینی دریافت کرده‌ایم و صد هزار دوز واکسن هندی هم وارد کردیم و ۳۰۰ هزار دوز واکسن دیگر هم در اختیار ما قرار می‌گیرد.»
واعظی در مورد اولویت توزیع واکسن گفت: «اولویت اول، تزریق واکسن به کادر درمانی بود که در بخش‌های کرونا کار می‌کردند. افراد بالای ۶۵ سال، کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند و کسانی که در آسایشگاه‌ها هستند در اولویت دریافت واکسن هستند.» و تاکید کرد: « تاکنون عین همین دستورالعمل انجام شده و هیچ مسئولی واکسن نزده است، به صراحت می‌گویم برنامه به همان ترتیب پیش رفته است».

واردات كند واكسن

اظهارات رئیس دفتر حسن روحانی به وضوع بیان می‌کند که روند واردادت واکسن کرونا همچنان به کندی پیش می‌رود و علی‌رغم وعده مسئولین هنوز آمار دقیقی از اینکه چه تعداد کسانی تاکنون واکسن دریافت کردند، منتشر نشده است.

اما در مورد تکذیب تزریق واکسن توسط مقامات که از سوی رئیس دفتر حسن روحانی بیان شد باید متذکر شد که گزارشات و تصاویری از تزریق‌‌های خارج از اولویت بعضی از مسئولان منتشر شده است.
نخستین نشانه‌ها از امکان تزریق واکسن‌های کرونای وارداتی به مقام‌ها و مسئولان کشور زمانی برسر زبانها افتاد که عکسی از اقامه نماز خامنه‌ای همراه چهار نفر بر جنازه مصباح یزدی منتشر شد. این گمانه که خامنه‌ای واکسن دریافت کرده است با دیدار عمومی بهمن ماه گذشته رهبر ایران با فرماندهان ارتش،‌ که در آن خامنه‌ای پس از ماه‌ها قرنطینه ناگهان خلاف رویه قبلی، یک دیدار عمومی با فرماندهان ارتش برگزار می‌کرد، قوت گرفت. خامنه‌ای در در جریان سخنرانی این دیدار ماسک خود را نیز از صورتش برداشته بود.

خامنه‌ای
خامنه‌ای

نشانه دیگری از اینکه مقامات جمهوری اسلامی خارج از نوبت واکسن دریافت کرده‌اند، مطلب کوتاهی بود که در کانال تلگرامی منسوب به مصباح یزدی برای ساعاتی منشر شد وبعد از ان حذف شد. در این مطلب ادعا شده بود که علت مرگ مصباح یزدی تزریق واکسن فایزر ذکر شده بود. هرچند این خبر بعدها از سوی فرزند مصباح یزدی تکذیب شد.
در این زمینه نیز کانال تلگرامی «اصلاحات نیوز» تصاویری از تزریق افرادی منتسب به شهرداری تهران منتشر کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size