استفاده از فناوری واکسن کرونا در مبارزه با سرطان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

زن دانشمندی که برای رقابت بر سر ساخت نخستین واکسن کرونا، پیروز شد، با بیان اینکه مردم می‌توانند از ایمنی واکسن‌های موجود اطمینان حاصل کنند، گفت، به زودی از این فناوری برای مقابله با آفت جهانی سرطان استفاده خواهد شد.

اوزلم تورچي كه شركت آلماني بیونتک را به همراه همسرش، اوگور شاهين تأسيس كرد، در حال حاضر بر روشی برای وادار کردن بدن به مقابله با تومورهای سرطان کار می‌کند.

واکسن شرکت آلمانی پس از گذشت یک هفته از صدور مجوز آن توسط آمریکا، بریتانیا مجوز کاربرد آن را صادر کرد. سپس ده‌ها کشور دیگر با پیروی از بریتانیا میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان واکسن را دریافت کردند. این واکسن با همکاری شرکت بیونتک و همکاری شرکت داروسازی آمریکایی فایزر ساخته شد.

تورچی در مصاحبه‌ای با آسوشیتدپرس گفت: «تصمیم گیری جسورانه و اعتماد به این که تیمی فوق‌العاده‌ای که قدرت حل هر مشکلی و رفع هر مانعی را داشته باشد، برای موفقیت بسیار مفید است.»

یکی از بزرگترین چالش‌های فراروی این شرکت کوچک، نحوه انجام آزمایشات بالینی در مقیاس وسیع در مناطق مختلف و متناسب بودن روند تولید با تقاضای جهانی است.

تورچی در باره تامین مالی این شرکت گفت، بیونتک به همراه فایزر از تجربه شرکت «وسن فارما» در چین برای دستیابی به منابع مالی، استفاده خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید