تصاویر ماهواره‌ای احداث سکوهای موشکی جدید در جنوب ایران را فاش کرد

سکوهای جدید در منطقه کوهستانی «خورگو» در نزدیکی بندرعباس رصد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تصاویر ماهواره‌ای جدید نشان می‌دهد ایران در حال ساخت سکوهای جدید موشک‌های بالستیک در منطقه کوهستانی «خورگو» در نزدیکی بندر عباس است.

تصاویر ثبت شده توسط شرکت «Maxar Technologie» نشان می‌دهد چهار حفره در یکی از کوه‌های منطقه ایجاد شده که سه حفره از این حفره‌ها تقریبا کامل و آماده نصب شدن سکوهای موشکی است.

سکوهای جدید در منطقه کوهستانی خورگو
سکوهای جدید در منطقه کوهستانی خورگو

براساس اطلاعات موجود روند کار در این منطقه از سه سال پیش آغاز شده و به گفته کارشناسان با پایان کار و فعال شدن این سکوها، از کار انداختن آن کار آسانی نخواهد بود.

در روزهای گذشته سپاه پاسداران و در چارچوب برنامه موشکی ماجراجویانه‎‌اش، یک شهرک موشکی دریای جدید رونمایی کرد.

خبرگزاری «تسنیم» درباره شهر موشکی نیروهای دریایی سپاه، که با حضور حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران و علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه رونمایی شد، گزارش کرد که «در شهر موشکی نیروی دریایی سپاه انبوهی از سامانه ها و موشک های کروز و بالستیک با بردهای متنوع» وجود دارد.

برنامه موشکی ایران یکی از جنجالی‌ترین محورهای اختلاف این کشور با جهان است و آمریکا، کشورهای منطقه و اروپا خواستار اضافه شدن برنامه موشکی ایران به توافق هسته‌ای هستند.

ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه 23 فوریه 2021 گفت که کشورش برنامه موشک‌های بالستیک ایران را در مذاکرات هسته‌ای مطرح می‌کند و این موضوع بخشی از مذاکرات است.

او گفت واشنگتن می‌کوشد با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران در منطقه و ساخت موشک‌های بالستیک از سوی این کشور برخورد کرد و به گفته او «می‌کوشیم از طریق همکاری با همپیمانان و شرکاء برجام را طولانی‌مدت‌تر کرده و با موضوعات نگران‌کننده مانند رفتار بی‌ثبات‌کننده ایران در منطقه و ساخت و انتشار موشک‌های بالستیک مقابله کنیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size