انفجار در کابل چهار کشته و 11 زخمی برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مقام‌های امنیتی افغانستان اعلام کردند در نتیجه یک حمله انفجاری پنج‌شنبه 18 مارس 2021 در شهر کابل چهار نفر کشته و 11 نفر دیگر زخمی شدند.
به گزارش روزنامه «صبح کابل» فردوس فرامرز سخنگوی فرماندهی پلیس کابل گفت كه این حمله انفجاری در جاده‌ی عمومی «کوتل خیرخانه» مربوط ناحیه‌ هفدهم کابل رخ داده است.

فرامرز اضافه کرد كه این حمله ناشی از انفجار مین مغناطیسی بود که یک موتر(خودرو) نوع کاستر(مینی‌بوس) را هدف قرار داد و تحقیقات در این مورد آغاز شده است. تا کنون هیچ فرد و گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

شایان ذکر است این دو انفجار در شرایطی رخ داده که در این روزها میزان ناامنی، انفجار و حملات هدفمند در افغانستان به خصوص در شهر کابل افزایش یافته است.

یک موتر(خودرو) نوع «کاستر» حامل کارمندان وزارت مخابرات و تکنولوژی معلوماتی افغانستان عصر دوشنبه 15 مارس 2021 در شهر کابل هدف حمله انفجاری قرار گرفت که براساس گزارش‌ها، در این رویداد سه نفر کشته و 15 نفر دیگر زخمی شده‌اند. علاوه بر اين در نتیجه دو حمله انفجاری شامگاه یکشنبه 14 مارس در شهر کابل سه نفر کشته شدند و 10 نفر دیگر زخم برداشتند.

یک رسانه خصوصی در انتقال مواد انفجاری دست دارد

طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان دوشنبه 15 مارس 2021 مدعی شد، یک رسانه خصوصی در این کشور در انتقال مواد انفجاری دست دارد.
آرین در توییتی نوشت: «با تاسف دریافتیم که یک رسانه خصوصی در انتقال مواد انفجاری دست دارد. پرسش‌های جدی در این رابطه وجود دارد و ما برای رسیدن به پاسخ مطلوب کار می‌کنیم».

او اضافه کرد: «‏مردم حق دارند در مورد موضوعات مهم امنیت و ضد امنیت بدانند. همین مردم هستند که هر روز قربانی می‌شوند. به‌زودی در مورد آنچه نشر کردم جزییات بیشتر‌ می‌دهیم. پروسه شریک‌سازی اطلاعات در سه مرحله صورت می‌گیرد. ابتدایی، انکشافی و نهایی».

سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان در ادامه نوشت: «اکنون در مرحله انکشاف هستیم و آنچه نشر شده است مستند است. شواهد انکار ناپذیر موجود است و ممکن است طرف‌های دیگری در قضیه دخیل باشد».

از سوی دیگر، کمیته مصونیت خبرنگاران افغان در این مورد ابراز نگرانی کرده و از وزارت امور داخله افغانستان خواسته است در این مورد توضیح دهد.

این کمیته با نشر اعلامیه‌ای نوشت: «کمیته مصونیت خبرنگاران افغان از وزارت امور داخله جدا می خواهد تا این موضوع را تعقیب و تحقیق نماید و در صورتی که اظهارات خلاف واقع ثابت گردد، در زمینه طبق قوانین افغانستان اقدامات لازم روی دست گرفته شود. قابل یادآوری است که از آدرس وزارت امور داخله در گذشته نیز اظهارات خلاف واقع نشر و پخش شده و امید است که وزارت امور داخله به این مشکلات نیز بپردازد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید