اقلیم کردستان عراق پیکارجویان وابسته به تهران را «مزدور، بزدل و تروریست» خواند

پاسخ تند کردستان عراق به توهین‌کنندگان به مسعود بارزانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دستگاه ضد تروریسم حکومت اقلیم کردستان عراق در اربیل روز پنجشنبه 18 مارس 2021 طی بیانیه‌ای در واکنش به پیام توهین‌آمیز «ابو الاء الولائی» رهبر شبه نظامیان شیعه معروف به گردان‌های «سیدالشهداء» به مسعود بارزانی یکی از شخصیت‌های برجسته کردها و رهبر حزب دموکرات کردستان عراق، این شبه نظامیان وابسته به تهران را «تروریست بزدل» توصیف کرد.

دستگاه ضد تروریسم اربیل، با تأکید بر اینکه شبه نظامیان تروریست وابسته به تهران به هیچ عنوان عراق و ملت عراق را نمایندگی نمی‌کنند خظاب به رهبر گردان‌های سیدالشهداء وابسته به سپاه قدس نوشت :«شما نماینده هیچ کدام از عراقی‌ها نیستید بلکه یک«تروریست بزدل و ترسو هستید که در پاسخ به خواسته‌های اربابانت، کشور را ویران می کنید».

در ادامه این بیانیه خطاب به رهبر شبه نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی آمده :« تو و امثال تو مزدورانی هستید که هر روز در جایی دست به اقدامات تروریستی می‌زنید و غیرنظامیان را به قتل می‌رسانید. شما با اقدامات تروریستی خود مکان‌های عمومی، فرودگاه‌های و اماکن مسکونی را هدف قرار می‌دهید».

نیچروان بارزانی رئیس کنونی اقلیم کردستان عراق

دستگاه ضد تروریسم کردستان «گردان‌ها سید الشهداء» و دیگر شبه نظامیان وابسته به تهران را تروریست‌هایی توصیف کرد که برای مردم «فجایعی» را به بار آورده‌اند.

دستگاه ضد تروریسم حکومت اقلیم کردستان تاکید کرد که این تروریست‌های مزدور هیچ نوع «صلاحیتی» در امور عراق یا «تعیین بودجه ندارند».

ابوالولاء الولائی رهبر شبه نظامیان شیعه موسوم به «گردان‌های سید الشهدا»، در پیامی مسعود بارزانی رهبر حزب دموکرات کردستان عراق را «دیکتاتور» توصیف کرده . گفته است حاضر است به کمک کردها بشتابد تا به آنچه او «دیکتاتوری مسعود بارزانی» توصیف کرد، نجات دهد.

ابوالاء الولایی رهبر کتائب سیدالشهدا

گفتنی است که «کتائب سیدالشهداء» یکی از گردان‌هایی است که از سال 2003 با نیرو‌های آمریکا در عراق می‌جنگید و از سال 2011 نقش موثری در جنگ فرقه‌ای در سوریه ایفا کرده است اعضای این گردان را شیعیان عراقی تشکیل داده‌اند که به شدت به سپاه قدس وابسته‌اند.

از ابومصطفی خزعلی به عنوان فرمانده این گردان و از «ابو الاء الولائی» به عنوان دبیرکل این گروه نام برده می‌شود که تصاویر و اطلاعات چندانی درباره آنها در دسترس نیست. این گروه یک گروه ترویستی تلقی می‌شود. دولت دونالد ترامپ این گروه را در لیست گروههای تروریستی قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید