کشته شدن 60 پیکارجوی حوثی در درگیری با ارتش یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ارتش یمن شامگاه چهارشنبه 17مارس 2021 اعلام کرد که در عملیاتی که با پشتیبانی هوایی ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی این کشور انجام شده 60 شبه‌نظامی حوثی در جبهه هیلان در غرب استان مأرب کشته شدند.

در بیانه‌ای که در سایت رسمی ارتش یمن، در این‌باره منتشر شد، آمده که نیروهای ارتش با پشتیبانی هوایی ائتلاف برای چندین ساعت نبردی سخت را علیه شبه‌نظامیان که برای پیشروی در جبهه جبل هیلان تلاش می‌کردند، انجام داده و آنها را متحمل خسارت‌های سنگینی کردند.

در این بیانیه تاکید شد که در آتش ضد حمله ارتش و نیروی هوایی ائتلاف عربی بیش از 60 تن از عناصر شبه‌نظامی مهاجم حوثی از پای در آمده و ده‌ها تن دیگر مجروح شدند.

بنا بر این گزارش‌ در حملات توپخانه‌ای ارتش یمن و حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف، مواضع حوثی‌ها و نیروهای کمکی این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران و جنگ‌افزارهای آنها منهدم شده و تلفات و خسارت‌های مادی سنگینی به آنها وارد شد.

آغاز عملیات نظامی گسترده‌ ارتش یمن در جنوب و شرق استان تعز

از سویی ارتش یمن اعلام کرد که چهارشنبه عملیات نظامی گسترده‌ای را علیه گروه شبه‌نظامی حوثی مورد حمایت ایران در جنوب و شرق استان تعز آغاز کرده است.

ارتش یمن تاکید کرد که در این محورهای عملیاتی پیشروی‌ها و پیروزهای چشمگیری را محقق کرده و نبرد علیه شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی در جبهه‌های مختلف همچنان ادامه دارد.

در همین راستا سرهنگ عبدالباسط البحر معاون ستاد عقیدتی سیاسی در محور عملیاتی تعز گفت که نیروهای ارتش پیشروی‌هایی را در مناطق الاحکوم و المفالیس در شمال لحج و جنوب تعز انجام داده و پیشروی‌هایی را نیز در جبهه الشقب در جنوب شرق تعز تا حبور و تپه الصالحین محقق کردند

نیروهای ارتش یمن همچنین تپه‌های الخزان، الخضر، الدبعی، القواعده، جاشع، القببه، المشجع و عقبه المشقب در شهرستان حیفان در جنوب شرق استان تعز را آزاد کردند.

بنا بر اعلام مرکز اطلاع‌رسانی نیروهای مسلح یمن، سرهنگ البحر تاکید کرد که عملیات‌ نظامی با پیشروی‌های سریع ارتش و فروپاشی‌های گسترده در صفوف شبه‌نظامیان حوثی ادامه دارد.

سرنگونی یک پهپاد بر فراز کاخ المعاشیق در عدن

از طرفی و بنا بر گزارش خبرنگار شبکه‌های «العربیه» و«الحدث» شامگاه چهارشنبه یک فروند پهپاد بر فراز کاخ المعاشیق، مقر دولت یمن در عدن پایتخت مؤقت، رهگیری و سرنگون شد.

شایان ذکر است کاخ المعاشیق در عدن که به دنبال توافق ریاض میان دولت قانونی یمن و شورای انتقالی جنوبی یمن به عنوان مقر دولت تعیین شده بود سه‌شنبه از سوی معترضان به نابسامانی‌های اقتصادی در جنوب یمن اشغال شد.

پادشاهی عربی سعودی و دولت قانونی یمن در واکنش به اشغال کاخ المعاشیق، این اقدام معترضان را محکوم کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید