فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ناخشنودی وزیر دفاع ایران از جنبش مردمی در عراق و لبنان

  حاتمی: تحولات منطقه با محوریت غلبه بر جمهوری اسلامی صورت گرفته

  منبع: دبی - العربیه فارسی

  امیر حاتمی وزیر دفاع ایران، پنجشنبه 18 مارس 2021 در سمینار آنلاین مقامات ارشد دفاعی ایران، ادعا کرد که مجموعه‌ای از تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی در ضدیت با رژیم حاکم بر کشورش، اتفاق افتاده است.
  به گزارش خبرگزاری رسمی ایران «ایرنا»، حاتمی گفته تحولاتی چون تغییر دولت پیشین عراق، ترور قاسم سلیمانی و فخری زاده و بروز اعتراض‌ها در لبنان و عراق تا حوادث سوریه را «با محوریت غلبه بر جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته» و آنها را به «دخالت خارجی» ربط داده است.

  او همچنین تشکیل ائتلاف عربی برای دفاع از دولت قانونی کشور قانونی یمن، جنگ قره باغ میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان و مخالفت افغان‌ها با دخالت ایران در امور کشورشان را با انگیزه خصومت با نظام حاکم بر ایران وانمود کرده است.

  تظاهرات عراق تظاهرات عراق

  به اعای حاتمی « توطئه‌های دشمن در سطح استراتژیک، ادامه خواهد داشت؛ بویژه در خصوص برتری منطقه‌ای ایران و توانمندی‌های موشکی آن و این روند با قدرت تمام تا تحقق تمامی اهداف، ادامه خواهد یافت».
  شایان توجه است که چندین تن مسئولان ایرانی در مواضع سال گذشته خود از برپایی تظاهرات در عراق و لبنان علیه طبقه سیاسی حاکم، احزاب، رانت‌خواری و دخالت‌های خارجی بویژه دخالت‌های ایران انتقاد کرده بودند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران