ناخشنودی وزیر دفاع ایران از جنبش مردمی در عراق و لبنان

حاتمی: تحولات منطقه با محوریت غلبه بر جمهوری اسلامی صورت گرفته

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

امیر حاتمی وزیر دفاع ایران، پنجشنبه 18 مارس 2021 در سمینار آنلاین مقامات ارشد دفاعی ایران، ادعا کرد که مجموعه‌ای از تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی در ضدیت با رژیم حاکم بر کشورش، اتفاق افتاده است.
به گزارش خبرگزاری رسمی ایران «ایرنا»، حاتمی گفته تحولاتی چون تغییر دولت پیشین عراق، ترور قاسم سلیمانی و فخری زاده و بروز اعتراض‌ها در لبنان و عراق تا حوادث سوریه را «با محوریت غلبه بر جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته» و آنها را به «دخالت خارجی» ربط داده است.

او همچنین تشکیل ائتلاف عربی برای دفاع از دولت قانونی کشور قانونی یمن، جنگ قره باغ میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان و مخالفت افغان‌ها با دخالت ایران در امور کشورشان را با انگیزه خصومت با نظام حاکم بر ایران وانمود کرده است.

تظاهرات عراق
تظاهرات عراق
Advertisement

به اعای حاتمی « توطئه‌های دشمن در سطح استراتژیک، ادامه خواهد داشت؛ بویژه در خصوص برتری منطقه‌ای ایران و توانمندی‌های موشکی آن و این روند با قدرت تمام تا تحقق تمامی اهداف، ادامه خواهد یافت».
شایان توجه است که چندین تن مسئولان ایرانی در مواضع سال گذشته خود از برپایی تظاهرات در عراق و لبنان علیه طبقه سیاسی حاکم، احزاب، رانت‌خواری و دخالت‌های خارجی بویژه دخالت‌های ایران انتقاد کرده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید