سناتور آمریکایی خطاب به بایدن: اقدامات خصمانه ایران در خاورمیانه را نباید نادیده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بیل هاگرتی سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی چهارشنبه 17 مارس 2021 در نامه‌ای به جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا با بیان این‌که «تعدی‌های فزاینده ایران باید موجب نگرانی باشد»، گفت که «اقدامات خصمانه رژیم ایران در خاورمیانه را نباید نادیده گرفت».

این سناتور جمهوری‌خواه شامگاه چهارشنبه در نامه‌ای خطاب به جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا درباره ایران، تاکید کرد که افزایش رفتار خصمانه ایران در نتیجه کاهش تحریم‌ها بوده و نباید از اقدامات خصمانه ایران در منطقه خاورمیانه چشم‌پوشی کنید.

دو هفته پیش و در گام دیگری در راستای افزایش فشار بر دولت جو بایدن، مایکل مک‌کال، عضو ارشد جمهوری‌خواه کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان ایالات متحده، پیش نویس قانونی را ارائه داد که به کنگره امکان می‌دهد هرگونه تلاش دولت بایدن برای پایان دادن به تحریم‌های آمریکا علیه ایران را مورد بازبینی قرار دهد.

مک‌کال نماینده جمهوری خواه، شامگاه سه‌شنبه هفته گذشته این لایحه را در حالی به مجلس نمایندگان ارائه کرده، که بیل هاگرتی دیگر سناتور جمهوری خواه، آن را قبلا در مجلس سنا مطرح کرده بود. نسخه‌ای از این پیش‌نویس در اواخر ماه گذشته در روزنامه «واشنيگتن فری بیکن» منتشر شد.

مک كال گفت که این لایحه «بخشی از تلاش گسترده جمهوری‌خواهان در هر دو مجلس سنا و نمایندگان برای اعمال میزانی از کنترل بر تلاش‌های دولت بایدن برای برقراری ارتباط با ایران و دستیابی به توافق مجدد هسته‌ای است.»

سناتور هاگرتی با تمجید از مک‌کال به خاطر پیشنهاد این لایحه در مجلس نمایندگان، اظهار داشت: «رفتار کنونی ایران که شامل حملات موشکی مداوم به مواضع آمریکا در خاورمیانه است، هیچ سطحی از کاهش تحریم‌ها را ایجاب نمی‌کند.»

هاگرتی نیز مانند دیگر نمایندگان جمهوری‌خواه آمریکا بر این باور است که دولت بایدن پیش از ابراز آمادگی تهران برای بازگشت به مذاکرات، شروع به امتیازدهی به ایران کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید