روحاني رقباى داخلى را به سنگ‌اندازی در راه بازگشت به برجام متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، با بیان اینکه تاخیر در برداشتن تحریم «خیانت» است، رقباى داخلى را به «سنگ‌اندازی» در راه بازگشت به برجام متهم کرد.

روحانی روز چهارشنبه، در آخرین جلسه هیئت دولت در سال 1399 گفت:«هر جناح، جریان و گروهی که برداشتن تحریم‌ها را یک ساعت به عقب بیندازد، به هر دلیلی باشد، خیانت بزرگ نسبت به ملت ایران است و این ننگ ابدی برای آن جناح، جریان و گروه در تاریخ ایران باقی می‌ماند.»

او تاکید کرد «امروز شرایط برای شکسته شدن تحریم از هر زمان دیگر آماده‌تر است». او درباره موضع دولت آمریکا نسبت به تحریم‌ها گفت: «آمریکایی‌ها بارها اعلام کردند مسیر و دولت قبلی غلط بوده، شکست حداکثری منجر به شکست شده و اعلام کردند می‌خواهند به مسیر تعهد و برجام برگردند. البته حرف برای ما کافی نیست و ما منتظر عمل آنها هستیم.»

رییس جمهوری ایران پیش از این نیز مخالفان خود را متهم کرده بود که قصد دارند با هدف پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری 1400، لغو تحریم‌ها و ادامه مذاکرات برجام را تا پایان دولت او به تاخیر بیندازند.

در همین رابطه، ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه، روز سه‌شنبه 26 اسفند، گفت که «وضعیت داخلی ایران در آستانه انتخابات ریاست‌ جمهوری خرداد سال آینده مانع از احیای برجام می‌شود».

روز دوشنبه 25 اسفند، نیز محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، هشدار داده بود با توجه به انتخابات ریاست‌ جمهوری پیش روی ایران، ایالات متحده هر چه سریعتر باید درباره بازگشت به برجام و لغو تحریم‌ها تصمیم بگیرد.

او گفته بود «وقتی ما وارد دوره انتخابات شویم دولت در حال تحویل دادن قدرت است و نمی‌تواند هیچ کار مهمی انجام دهد و بعد باید تقریبا شش ماه صبر کنیم».


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید