ذبیح‌پور: احمدی‌نژاد از طريق جن‌گیری قصد ترور رهبری را داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

آمنه سادات ذبیح‌پور، مجری تلویزیون رسمی ایران، در یک پست اینستاگرامی با متوهم خواندن محمود احمدی‌نژاد او را به ترور علی خامنه‌ای، رهبر ایران، از طریق سحر و جادو متهم کرد.

ذبیح‌پور که به گفته خودش هفت سال خبرنگار حوزه دولت و شخص احمدی‌نژاد بوده و روزی طرفدار سرسخت و حامی عملکرد اقتصادی او بوده است مدعی شده که احمدی‌نژاد: «برای برگشتن به قدرت تلاش کرد با کمک رمال و فالگیر با مشاوره دست راستی خود(مشایی) کاری کند زود رهبری فوت کنند. و برای جاد و جنبلی که کردند باید باطل سحری پیدا می‌شد.»

آمنه ذبیح‌پور که در زمستان 97، به دلیل شرکت در تولید و پخش اعترافات اجباری دستگیرشدگان اعتراضات کارگری خوزستان تحت عنوان «طرح سوخته» از سوی سپیده قلیان، زندانی مدافع حقوق کارگران، به عنوان یک نیروی امنیتی و همکار نهادهای اطلاعاتی ایران متهم شد، طی پست اخیر اینستاگرامی خود از فاش‌شدن برخی اسناد علیه احمدینژاد در آینده خبر داد.

سخنان این مجری تلویزیون ایران پس از آن زده شد که یک روز پیش احمدی‌نژاد که احتمال نامزدی مجدد او برای انتخابات ریاست جمهوری آینده می‌رود طی یک ویدیو با عنوان «حوادث 88، کودتای اشرافیت علیه ملت» با حمله به نهادهای امنیتی، بیان کرده بود: «کشور در انتخابات سال 88 به طور جدی و آشکار با نقش و اقدام سازمان‌یافته باند امنیتی مواجه بوده است.» سخنان آمنه ذبیح‌پور می‌تواند واکنش دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی ایران به سخنان اخیر احمدی‌نژاد تعبیر شود به‌ویژه آن جایی که ذبیح پور احمدینژاد رابه فاش‌شدن اسناد در آینده تهدید می‌کند.

اعتقاد به سحر و جادو و استفاده از آن در سخنان رهبر ایران و دیگر مقامات ایرانی بارها تکرار شده است. در آخرین مورد از این دست اظهارات علی خامنه‌ای، در 3 فروردین 99، با اشاره به دشمنان حکومت خود و برای توجیه عدم واردات واکسن کرونا به ایران گفته بود: «ما دشمن زیاد داریم.. هم دشمنان جنی هم دشمنان انسی وجود دارند و اینها به هم کمک هم می‌کنند، سیستم‌های اطلاعاتی خیلی از کشورها علیه ما با همدیگر همکاری می‌کنند.»

رهبر ایران به ویژه به استفاده دستگاه‌های امنیتی از جن باور دارد و بارها به این امر اشاره کرده بود. وی در 16 تیر 93، در هشداری به مسئولان امنیتی گفته بود: «مراقب باشیم که دستگاه محاسباتی ما به وسیله شیطان‌های انس و جن دچار اختلال نشود.. یکی از خطاهای محاسباتی این است که انسان در چارچوب عوامل محسوس و صرفا مادی محدود بماند.»

ذبیح‌پور با اشاره به اعتقاد احمدی‌نژاد به «جادو و جنبل» و در همان حال معتقد بودن طرف مقابل به «باطل السحر» نشان می‌دهد که هردو طرف دعوای اخیر به این افکار و ایده‌ها باور دارند.

امر جدید در سخنان مجری 20:30 متهم ‌کردن احمدی‌نژاد به ترور رهبر ایران بوده که نشانگر دعوای بزرگ پشت پرده برای جانشینی علی خامنه‌ای،رهبر سالخورده ایران است. بسیاری از ناظران سیاسی بر این باورند که جمهوری اسلامی پس از مرگ خامنه‌ای با «بحران جانشینی» روبرو می‌شود و نظام ایران به دلیل تمرکز فراوان قدرت در مقام «ولایت مطلقه فقیه» جنگ قدرت بی‌سابقه‌ای را میان جناح‌های قدرت شاهد خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید