دستگیری 3 یمنی در مرز مکزیک که نامشان در لیست ترویسم آمریکا بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یکی از دستیاران کنگره آمریکا به تارنمای «اکسیوس» گفت مرکز گمرک و گارد مرزی آمریکا، سه شنبه 16 مارس 2021 به کنگره گزارش داد که از اول اکتبر، 4 نفر را دستگیر کرده که اسامی آن‌ها با داده‌های مربوط به جست و جوهای تروریسم وابسته به اف بی آی، تطابق دارد.

به گفته منابع آگاه، 3 نفر از دستگیر شدگان از یمن و یک نفر از صربستان بودند و این چهار بازداشت بیش از تعداد افرادی است که طی سال‌های مالی گذشته دستگیر شده‌‌اند.

شایان ذکر است که در طول سال 2018، 6 نفر از اتباع یمن و بنگلادش در مرز مکزیک با آمریکا دستگیر شدند.
بیشتر مهاجرانی که به مرز آمریکا و مکزیک می رسند، از مکزیک یا آمریکای مرکزی آمده و در ایالات متحده درخواست پناهندگی، پیوستن به خانواده یا مشاغل بهتر می‌کنند.
به گفته نمایندگان جمهوری خواه که دوشنبه گذشته از مرز بازدید کردند، شمار نامشخصی از مهاجرانی که از مرز عبور می‌کنند، تشابه اسمی با نام‌های موجود در لیست نظارت ترور دارند.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین و دیگر محافظه کاران، اغلب در مورد ورود تروریست‌های خارجی از مرزهای جنوبی به ایالات متحده، هشدار داده‌اند.
به گفته دفتر اف بی آی، آمریکا لیست طولانی از اسامی زیر نظر گرفته شده دارد و این افراد شامل « افراد سابقه‌دار یا مظنون به دست داشتن در فعالیت‌های تروریستی هستند.»
وزارت امنیت داخلی آمریکا از ورود بیش از 3700 نفر از افراد موجود در لیست نظارت خود در سال مالی 2017 (منتهی در 30 سپتامبر 2017) جلوگیری کرده و جلوی ورود بیشتر آن‌ها در فرودگاه‌ها گرفته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید