حملات موشکی اسرائیل به مواضع شبه‌نظامیان ایران در جنوب دمشق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسرائیل شامگاه سه‌شنبه 16 مارس 2021 مواضع شبه‌نظامیان ایرانی در حومه جنوبی دمشق پایتخت سوریه را هدف قرار داد.
به گزارش خبرگزاری دولتی سوریه «سانا»، سامانه ضد هوایی این کشور شامگاه سه‌شنبه به «حمله اسرائیل» در حومه دمشق واکنش نشان داده و تعدادی از موشک‌ها را در آسمان این شهر سرنگون کرده است.

طبق گزارش سانا، حمله اسرائیل در منطقه جنوبی این کشور بوده است.

شبکه الاخباریه وابسته به رژیم سوریه نیز یادآور شد که صدای انفجارهایی در اطراف دمشق در نتیجه واکنش سامانه‌های دفاع هوایی سوریه به حملات اسرائیل به منطقه جنوبی، شنیده شده است.

از سویی دیدبان حقوق بشر سوریه شنیده شدن صدای انفجارها در اطراف پایتخت دمشق در نتیجه حملات اسرائیل را تایید کرد.

دیدبان حقوق بشر سوریه گفت که طی این حملات اسرائیل انبارهای سلاح شبه‌نظامیان ایرانی در داخل سایت‌های نظامی نیروهای رژیم سوریه که در چندی کیلومتری فرودگاه بین‌المللی دمشق واقع است، مورد هدف قرار گرفت.

بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه سامانه دفاع هوایی رژیم اسد اقدام به شلیک چندین موشک در واکنش به حملات هوایی اسرائیل کرده، اما تاکنون تلفاتی انسانی گزارش نشده است.

شایان ذکر است که اسرائیل در ماه‌های اخیر بر شدت حملات خود به مواضع نظامی، نیروهای ایرانی و گروههای شبه‌نظامی وابسته به تهران در تعدادی از مناطق سوریه افزوده است.

حملات هوایی اسرائیل در 13 ژانویه گذشته به مخازن سلاح و مواضع نظامی نیروهای رژیم سوریه و گروه‌های وابسته به ایران در شرق سوریه دست‌کم 57 کشته برجای گذاشت که این حمله از آغاز حملات اسرائیل بیشترین تلفات را در پی داشته است.

هر چند اسرائیل به ندرت مسئولیت انجام حملات در سوریه را بر عهده می‌گیرد، اما ارتش آن در گزارش سالانه خود که در ماه دسامبر گذشته منتشر شده، بدون ارائه جزئیاتی، گفت که در سال 2020 نزدیک به 50 هدف را در سوریه بمباران کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید