حذف هنرپیشه ایرانی از برنامه تلویزیون به دلیل انتقاد از جنگ سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

امیرحسین صدیق، هنرپیشه ایرانی و همسرش باران خوش‌اندام، از ویژه برنامه نوروزی «نوروزترین نوروز» که قرار بود این زوج اجرای آن را برعهده داشته باشند، حذف شد.

امیرحسین صدیق، هنرپیشه نام آشنای ایرانی است که با مجموعه تلویزیونی « زی‌زی‌گولو» خوش درخشید.

در حالی که شبکه پنج و همچنین روابط عمومی برنامه ویژه برنامه نوروزی «نوروزترین نوروز» پیش از این اعلام کرده بود که این برنامه با اجرای امیرحسین صدیق و باران خوش‌اندام روی آنتن می‌رود، ولی ساعاتی بعد خبرگزاری فارس به انتقاد شدید از این انتخاب پرداخت و روزنامه کیهان نیز بر این نقد صحه گذاشت.

این نقدها درنهایت باعث شد که شب گذشته این برنامه بدون حضور صدیق و همسرش روی آنتن برود. آنهم در حالی که هیچ توضیح رسمی درباره این تغییر ناگهانی از سوی شبکه و روابط عمومی برنامه اعلام نشد و مردم نفهمیدند چرا این اتفاق رخ داد اما رسانه‎های نزدیک به نیروهای تندرو در ایران از جمله کیهان به ارایه دلیل حذف امیرحسین صدیق پرداختند.

روزنامه کیهان نزدیک به علی خامنه‌ای، رهبر ایران نوشت: امیرحسین صدیق به «مدافعان حرم» دهن کجی کرده بود. کنار گذاشتن او از صداوسیما، «تقدیرآمیز» است.

کیهان در ادامه نوشت، انتصاب یک مجری که قبلاً به مدافعان حرم دهن‌کجی کرده بود، موجی از انتقادات را برانگیخت. صداوسیما نیز در اقدامی تقدیرآمیز، این اشتباه را اصلاح کرد و مجریان دیگری را جایگزین نمود.

گفتنی است که مقامات ایران و رسانه‌های وابسته به جمهوری اسلامی شبه‌نظامیانی که با گرایشات مذهبی فرقه‌گرایانه توسط سپاه قدس به جنگ با مخالفان سوری به سوریه اعزام می‌شوند را «مدافعان حرم» می‌نامند.

امیر حسین صدیق و همسرش باران خوش اندام
امیر حسین صدیق و همسرش باران خوش اندام

خبرگزاری فارس نیز در گزارشی نوشت که «امیرحسین صدیق سال 97 در یک برنامه تلویزیونی به خاطره مهمان برنامه از جنگ سوریه اعتراض کرده بود. گفته شده از دیگر دلایل کنار گذاشته شدن او از این برنامه دیدار با یکی از دراویش گنابادی بازداشتی در سال 97 بوده است.«

فارس نوشت:«در بخشی از برنامه که حضور یک رزمنده «مدافع حرم» از تیپ فاطمیون با صدیق و همسرش هم زمان شده بود، این رزمنده به بیان خاطراتی از مخاطراتی که مدافعان حرم می کشند، پرداخت که امیرحسین صدیق در اعتراض به خاطرات مدافع حرم گفت: «ما مردم سختی کشیده‌ای هستیم و الان در اضطراب زندگی به سر می بریم و بدی‌ها رو آتش زدیم در چهارشنبه سوری و این حرف‌ها حال رو بد می‌کنه» مجری هم نتوانست بحث را به درستی جمع کند و پس از این تنش لفظی، امیرحسین صدیق و همسرش خداحافظی و برنامه را ترک کردند».

این خبرگزاری در ادامه نوشت، این در حالی است که صدیق پیش از این هم به عیادت «پوریا نوری» ، از دراویش گنابادی که در جریان حادثه گلستان هفتم تهران بازداشت شده بود، رفت.

انتقاد هنرمندان و فعالان سیاسی از دخالت رژیم ایران در جنگ سوریه

از سال 2011 تاکنون، سپاه به اعزام نیروهایی متشکل از شیعیان افغان و پاکستانی و عراقی برای شرکت در جنگ داخلی سوریه اقدام کرده است. مخلفان سوری سپاه را یکی از نهادهای تروریستی می‌دانند که در قتل بیش نیم میلیون سوری نقش اساسی ایفا کرده است. اعزام نیرو به سوریه و هزینه کردن میلیاردها دلار در سرکوب مردم سوریه با انتقادات گسترده‌ هنرمندان و شاعران ایرانی در داخل و خارج شد.

ایرانیان بارها در تظاهرات اعتراضی با سر دادن شعارهایی مانند: «سوریه را رها کن فکری به حال ما کن»، یا «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» مخالفت خود با رویکرد جمهوری اسلامی را اعلام کردند.

امیرحسین صدیق کیست؟

امیرحسین صدیق، پدرش علی صدیق را زمانی که 7 سال داشت، در سانحه تصادف رانندگی از دست داد . او در کودکی به عضویت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درآمد و عضو کلاس‌های تئاتر آن مجموعه شد. صدیق در سال 1373 با بازی در نقش آقای پدر زی‌زی‌گولو به کارگردانی مرضیه برومند به شهرت رسید.

به گزارش سایت برخط نیوز؛ صدیق در سال 1394 و 1395 اجرای برنامهٔ تلویزیونی کتاب باز را برعهده داشت.در تاریخ 5 بهمن 1397 خبر ازدواجش با باران خوش‌اندام (شاعر و تصنیف‌سرا) رسانه‌ای شد.‌

گفتنی است اولین قسمت از ویژه برنامه نوروزی «نوروزترین نوروز» شب گذشته با اجرای وحید رونقی و محیا اسناوندی روی آنتن شبکه پنج رفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید