اتهام یک آمریکایی در طرح‌ریزی ترور جو بایدن و نانسی پلوسی

اقدامی با نیت وقوع انقلابی جدید در آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادستانی کل ایالت میشیگان در شمال ایالت متحده آمریکا روز سه‌شنبه 16 مارس 2021 یک جوان آمریکایی را در طرح‌ریزی ترور جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و دو مسئول دموکرات دیگر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان و گرچن ویتمر، فرماندار ایالت میشیگان، متهم کرد.
به گزارش خبرگزاری فرانس پرس، دانا نیزیل، دادستان کل ایالت میشیگان در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک جوان آمریکایی به نام جاشوا داکتور،21 ساله، در ژانویه 2020 «کامنت‌های متعدد حاوی تهدیداتی» را در سایت «آی فانی» (ifunny) منتشر کرده است.
دادستانی میشیگان گفت که جاشوا داکتور در آن کامنت‌ها ادعاهایی را منتشر کرده که می‌خواهد با کاربرد سلاح کمری این مسئولین را به قتل برساند، چرا که این اقدام به نظر او «عاملی تحریک‌کننده» برای وقوع انقلابی جدید در آمریکا خواهد بود.
در این بیانیه همچنین آمده که تلفن همراه این جوان آمریکایی حاوی اطلاعاتی درباره نحوه ساخت بمب و چگونگی دسترسی به مواد مورد نیاز است.

این جوان آمریکایی که سه‌شنبه خود را تسلیم کرد متهم به تدارک برای اقدامی تروریستی و کاربرد فناوری‌آوری کامپیوتری برای ارتکاب جرم است و در صورت محکومیت او از سوی دادگاه با مجازات زندان که مدت آن احتمالا به 20 سال می‌رسد، مواجه خواهد شد.

قرار است این جوان آمریکایی در 8 ماه آوریل آینده به اتهام طرح‌ریزی ترور جو بایدن و نانسی پلوسی و گرچن ویتمر، در دادگاه احضار شود.
دولت آمریکا در اواخر ژانویه هشداری را برای مبارزه با تروریسم صادر کرد که برای اولین بار بر تهدیدهای «تندروها» علیه ریاست جمهوری جو بایدن، متمرکز می‌شد.
از سویی جو بایدن در سخنرانی خود در مراسم تحلیف و پس از اشغال ساختمان کنگره، متعهد شد تا «تندروی سیاسی فزاینده و گروههای برتری نژاد سفید و تروریسم داخلی» را از صحنه کنار بزند.
در اکتبر 2020 گرچن ویتمر، هدف گروهی کوچک از راست‌گریان افراطی بود که در اعتراض به تدابیر قرنطینه و تعطیلی عمومی اتخاذ شده به دلیل پاندمی کرونا، برای ربودن او تلاش می‌کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید