«شورای ملی مقاومت»: چهارشنبه سوری را به خیزش تبدیل کنید

فرمانده پلیس تهران: تمام نیروهای پلیس در شب چهارشنبه در حالت آماده‌باش هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دبیر خانه «شورای ملی مقاومت ایران» بازوی سیاسی سازمان «مجاهدین خلق» در بیانیه‌ای از مردم ایران خواست تا جشن باستانی «چهارشنبه سوری» را به «خیزشی علیه ولایت فقیه» تبدیل کنند.

در این بیانیه که روز سه‌شنبه توسط دبیر خانه این شورا صادر شده، آمده است که « رژیم ایران از اوائل اسفند ماه بنحو دیوانه‌واری به تدابیر سركوبگرانه و بازدارنده برای مقابله با خيزش جوانان در چهارشبنه سوری و ممانعت از شکل گیری تجمعات بویژه در تهران به اين مناسبت دست زده است».

این بیانیه به اظهارات فرمانده پلیس تهران بزرگ اشاره کرده که روز دوشنبه گفته بود «تمام نیروهای پلیس در شب چهارشنبه آخر سال در حالت آماده‌باش هستند».

خبرگزاری دولتی ایران «ایرنا» از سرتیپ رحیمی نقل کرده: «با کسانی که در چهارشنبه آخر سال انفجارهای مهیج ایجاد کنند به شدیدترین روش برخورد می شود...برای برخورد با این متخلفان و مخلان آرامش و امنیت با دستگاه قضایی هماهنگ، و مجوز ها گرفته شده است همچنین با کسانی که با خودرو تردد و اقدام به انفجار مواد محترقه و ایجاد رعب و حشت می کنند برخورد خواهد شد».

غلامرضا منتظری، نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ایران، روز دوشنبه، در گفتگو با وبسایت «همشهری آنلاین» گفته بود: «امروز چهارشنبه سوری در سایه کم توجهی تبدیل به یک تهدید شده است... چهارشنبه سوری در گذر زمان تبدیل به چهارشنبه سوزی شد».

همان روز، محمدرضا یزدی، فرمانده سپاه تهران گفته «امروز در محلات مختلف تهران تیم‌های ضربت تشکیل شده تا مقابل ... مخلین امنیت مردم مقابله کنند».

در بیانیه «شورای ملی مقاومت ایران» آمده است که نيروي انتظامي از ۱۰ اسفند، با اختصاص ۱۰ تا ۱۲ مامور از «یگان ویژه» به هر کلانتری در تهران،‌ به گشتهای پياده و سواره و برپايی نقاط جديد ایست و بازرسی مبادرت كرده اند. در برخی از استانها مانند سمنان نيروهاي سركوبگر به اقدامات بازدارنده اي مانند جمع‌آوری لاستیکهای فرسوده و شاخ و برگ خشک درختان برای جلوگیری از استفاده از آتش زدن آنها در چهارشنبه سوری دست زدند. طبق این بیانیه «ستاد اجتماعی سازمان مجاهدین» در ۱۰ اسفند فراخوان داده بود كه چهارشنبه سوري را به «خيزش» عليه دستگاه حاکم تبدیل کنند.

در این بیانیه افزوده: « در استقبال از سال ۱۴۰۰، با یاد شهیدان قیامها و اعدام‌ها، به‌ویژه در سیستان و بلوچستان، در هر کوی و برزن آتش بپا کنیم و جرقه‌ها و گدازه‌های آتشفشان سرنگونی را بر سر و روی قاتلان جوانان ایران بباریم».


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید