چین: 300 هزار دوز واکسن کرونا به کلاه‌آبی‌های سازمان ملل خواهیم داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

چین دوشنبه 15 مارس 2021 متعهد شد 300 هزار دوز از واکسن ضد کرونا را به نیروهای حافظ صلح سازمان ملل ببخشد.

به گزارش خبرگزاری‌ها نمایندگی چین در سازمان ملل دوشنبه تاکید کرد کشورش متعهد شده 300 هزار دوز از واکسن ضد کرونا را به نیروهای حافظ صلح سازمان ملل واگذار کند.

این گام چین به دنبال تعهد سابق هند به واکسینه کردن همه افراد نیروهای حافظ صلح سازمان ملل است که تعداد آنها بالغ بر 100 هزار نفر است.

نمایندگی چین گفت که چانگ جون نماینده دائم این کشور در سازمان ملل متحد به آنتونیو گوتیرش دبیرکل سازمان ملل متحد ابلاغ کرده که این بخشش «برای نیروهای حافظ صلح وابسته به سازمان ملل و همراه با اولویت دادن به ماموریت‌های حفظ صلح در آفریقا است».

واكسن كرونا
واكسن كرونا

در این بیانیه همچنین آمده که «این گامی دیگر برای تبدیل واکسن‌های چینی به واکسن‌های دارای منفعت عمومی در جهان و نیز دلیلی بر حمایت ثابت و مداوم چین از سازمان ملل متحد و کثرت گرایی است».

وانگ یی وزیر خارجه چین ماه گذشته به شورای امنیت سازمان ملل بدون مشخص کردن مقادیر ابلاغ کرد که کشورش قصد آن دارد تا دوزهایی از واکسن‌ تولیدی این کشور را در اختیار نیروهای حافظ صلح قرار دهد.

در همان نشست س. جایشانکار وزیر خارجه هند نیز اعلام کرد که کشورش 200 هزار دوز از واکسن ضد کرونا را برای نیروهای حافظ صلح سازمان ملل که تعداد آنها به 100 هزار نفر پلیس و سرباز می‌رسد و در نقاط مختلف جهان مستقر هستند به میزان دو دوز برای هر فرد اختصاص می‌دهد.

علی‌رغم این که سازمان ملل متحد نزدیک به 100 هزار سرباز را در جهان مستقر کرده است اما تناوب میان نیروها به شکل دوره‌ای و جایگزینی نیروها با نیروهای دیگری از سایر کشورها نیاز به واکسن‌های بیشتری نسبت به تعداد افراد را نشان می‌دهد.

در این میان نمایندگی چین در سازمان ملل یادآور شد که پکن به عنوان کمک « واکسن‌هایی را به 69 کشور و سازمان بین‌المللی اختصاص داده و مقادیری واکسن‌ را به 28 کشور صادر کرده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید