چرا فیسبوک آگهی‌های مربوط به واکسن‌های کرونا را طبقه‌بندی می‌کند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با راه‌اندازی کمپین‌های واکسیناسیون گسترده در سراسر جهان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا که بیش از یک سال جهان را به چالش کشیده است، بسیاری از مطالعات، تحقیقات پزشکی و اطلاعات در مورد اثر بخشی واکسن‌های مختلف علیه Covid 19 چه درست یا غلط در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود.

در این راستا، فیس‌بوک که یک پلتفرم رسانه‌ای بسیار بزرگ و با اهمیت است، در راستای تلاش‌های خود برای جلوگیری از انتشار اطلاعات غلط مربوط به ویروس کرونا با اضافه کردن ابزارهای جدید، آگهی‌های مربوط به واکسن‌های کرونا را طبقه‌بندی می‌کند.

آگهی‌ها به زبان انگلیسی و پنج زبان مختلف دیگر نشر می‌شود

مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیس‌بوک روز دوشنبه گفت که این آگهی حاوی «اطلاعات تایید شده» درباره واکسن‌های سازمان جهانی بهداشت است. وی اشاره کرد که این آگهی‌ها به زبان انگلیسی و پنج زبان دیگر نشر خواهد شد. او افزود که در هفته‌های آینده زبان‌های بیشتری به این پنج زبان افزوده خواهد شد.

وی همچنین افزود: «به عنوان مثال ما برچسب را به پست‌هایی اضافه می‌كنیم كه در مورد ایمنی واكسن‌های Covid-19 است و این نشان می‌دهد كه واكسن‌ها قبل از تأیید تحت آزمایش‌های ایمنی و اثربخشی قرار می‌گیرند».

مکان واکسن و زمان واکسیناسیون

این شبکه اجتماعی همچنین ابزاری برای کمک به واکسیناسیون از طریق ایجاد ارتباط بین کاربران و اطلاعات مربوط به محل واکسن را در اختیار آنها قرار می‌دهد.

گفتنی است که فیس‌بوک و اینستاگرام به دلیل اجازه دادن به تبلیغات ضد واکسیناسیون و دیر حذف کردن اطلاعات غلط درباره کرونا مورد انتقاد قرار گرفته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید