کشته شدن 100 شبه‌نظامی حوثی در حملات هوایی ائتلاف عربی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش «العربیه» سه شنبه 16 مارس نیروی هوایی ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن در حملات هوایی، توپخانه‌ها و خودروهای حامل پدافند هوایی را هدف قرار دادند.

این در حالی است که او به نقل از منابع امنیتی و پزشکی یمن، شمار کشته‌های حوثی‌ها در منطقه حجه به 100 نفر رسیده است.

دوربین «العربیه» که هنگام مین‌روبی منطقه حجه، ارتش یمن را همراهی می‌کرد، صحنه‌های مستقیمی را از میدان مین‌های کار گذاشته شده از سوی حوثی‌ها در مناطق غیرنظامی حجه می‌گرفت.

این در حالی بود که تلفات زیادی به شبه نظامیان حوثی، به ویژه در استان حجه، شمال غربی صنعا، وارد شد و ارتش یمن توانست راه کمک رسانی به حوثی‌ها را ببندد.

به گفته خبرنگار العربیه، جنگنده‌های ائتلاف عربی، یک زاغه مهمات و موشک را در منطقه حجه، هدف قرار دادند.

او افزود که ارتش یمن در حال ایمن‌سازی مناطق خالی از سکنه بنی حسن و روستاهای فرمانداری مستبا در حجه است.

این رویدادها پس از آن بود که روز گذشته، مرکز رسانه‌ای نیروهای مسلح یمن از انهدام یک خودروی زرهی متعلق به شبه نظامیان حوثی و کشته شدن پنج خدمه آن در منطقه عبس در منطقه حجه خبر داد.

آزادسازی شماری از مناطق

خبرنگار العربیه همچنین آزادسازی تعدادی از مواضع زیر کنترل شبه نظامیان حوثی در همین فرمانداری تأیید کرده و خاطرنشان ساخت که نبرد در گیر و دار پیشروی نیروهای ارتش و فرار شبه‌نظامیان حوثی، همچنان ادامه دارد.

شبه‌نظامیان حوثی از حجه تا مارب، متحمل تلفات زیادی شدند. سرتیپ عبدو، مجعلی سخنگوی نیروهای مسلح یمن عصر روز گذشته در تماسی با العربیه اعلام کرد که دهها نفر از شبه‌نظامیان حوثی در مارب به اسارت درآمدند.

او همچنین افزود که «تلاش حوثی‌ها برای پیشروی در منطقه صرواح در استان مأرب، ناکام ماند و شبه‌نظامیان حوثی، 15 تن از شیوخ قبائل را که از همکاری با آن‌ها امتناع ورزیده بودند، به قتل رساندند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید