آمریکا شبه نظامیان حوثی را به دلیل هدف قرار دادن سعودی به شدت محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که شبه‌نظایمان حوثی مورد حمایت ایران به دنبال تلفات و خسارت‌هایی که در تعدادی از مناطق یمن در برابر ارتش و ائتلاف عربی متحمل شده‌اند، دست به تنش‌زایی‌های می‌زنند، ایالات متحده آمریکا دوشنبه 15 مارس 2021 همه تلاش‌های حوثی‌ها برای هدف قرار دادن خاک سعودی با موشک‌ها و پهپادها را به شدت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها گالینا بورتر معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن اشاره به نگرانی‌های عمیق کشورش در پی نقض‌های مکرر شبه‌نظامیان حوثی، گفت که این تلاش‌های حوثی‌ها غیر‌قابل پذیرش و خطرناک است و جان غیرنظامیان را تهدید می کند.

پهپاد سرنگون شده حوثی
پهپاد سرنگون شده حوثی

این مقام آمریکایی ضمن تاکید این‌که رفتار شبه‌نظامیان حوثی نشان از تمایل آنها به صلح ندارد، از این گروه شبه‌نظامی خواست تا به طور جدی به آتش‌بس و پیوستن به مذاکرات تحت نظارت سازمان ملل متحد و همکاری تیموتی لیندرکینگ فرستاده ویژه آمریکا به یمن، پایبند شوند.

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانسی تلفنی تاکید کرد وقت آن رسیده که حوثی‌ها سر میز مذاکرات نشسته و به روند صلح و دیپلماسی در منطقه پایبند شوند.

این مقام آمریکایی توضیح داد که ایالات متحده طرحی قوی برای توقف آتش‌بس در تمام یمن دارد که شامل عناصری برای رسیدگی به اوضاع انسانی است و این طرح چند روزی است که در برابر حوثی‌ها ارائه شده است.

ادامه نقض‌های حوثی‌ها

این تحولات دو ساعت پس از آن اعلام شد که ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن دوشنبه از پرتاب دو فروند موشک بالستیک به سوی شهر خمیس مشیط توسط شبه‌نظامیان حوثی خبر داد و تاکید کرد که این دو موشک در دو منطقه مرزی خالی از سکنه سقوط کردند.

از سویی ائتلاف عربی افزود که دو موشک بالستیک از شهر صعده یمن و از وسط مناطق مسکونی این شهر پرتاب شده‌اند.

حوثی‌ها

ائتلاف همچنین تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی همچنان به نقض قانون بین‌المللی انسانی و هدف قرار دادن غیرنظامیان ادامه می‌دهند.

شایان ذکر است که شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران طی روزهای گذشته بر شدت حملات خود افزوده و مناطق مسکونی غیرنظامی و اقتصادی در پادشاهی عربی سعودی را هدف قرار دادند که این اقدام‌های آنها محکومیت‌هایی از سوی تعدادی از کشورهای عربی و غربی را به دنبال داشت که ضمن تقبیح حملات تروریستی حوثی‌ها بر ایستادگی در کنار سعودی و امنیت تاکید کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید