ویدیو؛ اجرای رقص باله روی یخ برای حمایت از محیط زیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک بالرین روسی برای حمايت از محیط زیست با اجرای رقص باله روی یخ‌‌، سرمای شدید زیر صفر درجه را به چالش کشید.

«المیرا باگوتدینووا» بالرین زیبای روسی در اعتراض به راه‌اندازی یک پروژه ساختمانی که از نظر ساکنان آن منطقه تهدیدی برای محیط زیست است، با اجرای رقص باله روی آب‌های یخ زده دریاچه قو در خلیج فنلاند، سرمای شدید زیر صفر درجه را به چالش کشید.

دریاچه قو یکی از مشهورترین نمادهای فرهنگی روسیه به شمار می‌رود.

«المیرا باگوتدینووا»، یکی از مشهورترین بالرین‌های (رقاص باله) روس است که به دلیل شهرت زیاد در رقص باله به نمادی برای بسیاری از مردم این کشور تبدیل شده است. او در اعتراض به یک پروژه ساختمانی روسیه که به گفته اهالی ساختمان تهدیدی جدی برای محیط زیست است، رقص باله خود را به نمایش گذاشت.

المیرا باگوتدینووا» بالرین روسی
المیرا باگوتدینووا» بالرین روسی


باگوتدینووا برای ضبط یک فیلم کوتاه ویدیویی در دمای انجماد زیر صفر با کفش و لباس رقص بر آب‌های یخ زده خلیج «پاترینیای» ظاهر شد و رقص اعتراضی خود را به نمایش گذاشت.

او در صفحه فیس بوک خود نوشت: «این یک مکان تاریخی و طبیعی منحصر به فرد است که قوها هنگام بهار در اینجا لانه می‎سازند و خانواده‌ها با فرزندان خود تعطیلات تابستانی خود را در اینجا می‌گذرانند. همچنین صدها ماهیگیر هنگام زمستان به اینجا می‌آیند. همه این‌ها در معرض نابودی است»

المیرا باگوتدینووا  بالرین روسی
المیرا باگوتدینووا بالرین روسی


آژانس خبری روسی «تاس» سال گذشته گزارش داد که شرکت بالتیک برای ساخت سیلوهای دانه قصد دارد یک پروژه برای سیلوها در خلیج پاتارینایا را آغاز کند.
رقص باله، رقصی صحنه‌ای است که ریشه‌اش به دوران رنسانس ایتالیا باز می‌گردد. این رقص در فرانسه و روسیه بود که شکل امروزی خود را یافت. باله در روسیه زمانی گسترش یافت که تزارهای روسیه می‌خواستند فرهنگ اروپایی را به کشورشان وارد کنند. شاهکار رقص باله دریاچه قو مشهورترین و پرنمایش‌ترین باله جهان است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید