سرمربی بارسلونا: مسی «فوق‌العاده» به رکورد ژاوی می‌رسد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رونالد کومان، سرمربی بارسلونا با «فوق‌العاده» خواندن لیونل مسی از نزدیک شدن این فوق ‌ستاره به رکورد بیشترین بازی انجام شده در بارسلونا که متعلق به ژاوی است، خبر داد.

پیش از دیدار امروز دوشنبه که قرار است بارسلونا در چارچوب بازی‌های لالیگا برابر تیم هوئسکا قرار گیرد، مسی یک بازی فاصله دارد تا به رکورد ژاوی برسد. ژاوی تاکنون در 767 بازی در ترکیب تیم بارسلونا حضور داشته و رکورد بیشترین بازی انجام شده در این تیم را دارد.

بر اساس گزارش وب‌سایت ورزشی گل، مسی که قبلا رکورد بیشترین جام (34) و گل (658) در تاریخ باشگاه را در نیوکمپ به خود اختصاص داد، ماه گذشته با ژاوی در مدت زمان حضور در بارسلونا برابر شد.

تا به امروز، مسی در 509 مسابقه لالیگا شرکت کرده است، در حالیکه 149 بازی در لیگ قهرمانان، 79 بازی در کوپا دل ری (برگزاری مسابقات میان تیم‌های اسپانیایی)، 20 بازی در سوپرکوپا اسپانا، پنج بازی در جام جهانی باشگاه‌ها و چهار بازی در سوپرجام یوفا داشته است.

رونالد کومان ضمن تحسین مسی، در این باره به خبرنگاران گفت: «خوب! این تعداد بازی باورنکردنی است و نشان می‌دهد که ژاوی برای این باشگاه چه کاری انجام داده است و اکنون مسی برابر تعداد بازی‌های ژاوی خواهد بود. این یک روزعالی خواهد بود و سپس یک روز دیگر، یک روز بیشتر از آنچه ژاوی با بارسلونا به دست آورد، فرا می‌رسد».

او افزود: «این رکورد باورنکردنی نشان می‌دهد که او (مسی) چقدر برای بارسلونا مهم است. تعداد بازی‌ها، تعداد گل‌ها، تعداد هت‌تریک‌ها، تعداد عناوین. امیدواریم که ما با لئو با آنچه او نشان داد و آنچه برای این باشگاه انجام داد، به کسب عناوین ادامه دهیم».

مسی 33 ساله در این فصل با 19 گل در رده‌های برتر گلزنی لالیگا قرار دارد زیرا بارسا در فاصله 4 امتیاز از اتلتیکومادرید قرار دارد.

مسی در دو بازی مقابل تیم هوئسکا در لالیگا در 5 گل حضور تاثیرگذار داشته است، از جمله دو گل به ثمر رساند و دو پاس گل به هم‌تیمی‌هایش داد

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید