سخنگوی وزارت داخله افغانستان: یک رسانه خصوصی در انتقال مواد انفجاری دست دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان دوشنبه 15 مارس مدعی شد، یک رسانه خصوصی در این کشور در انتقال مواد انفجاری دست دارد.

آرین در توییتی نوشت: «با تاسف دریافتیم که یک رسانه خصوصی در انتقال مواد انفجاری دست دارد. پرسش‌های جدی در این رابطه وجود دارد و ما برای رسیدن به پاسخ مطلوب کار می‌کنیم».

او اضافه کرد: «‏مردم حق دارند در مورد موضوعات مهم امنیت و ضد امنیت بدانند. همین مردم هستند که هر روز قربانی می‌شوند. به‌زودی در مورد آنچه نشر کردم جزییات بیشتر‌ می‌دهیم. پروسه شریک‌سازی اطلاعات در سه مرحله صورت می‌گیرد. ابتدایی، انکشافی و نهایی».

سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان در ادامه نوشت: «اکنون در مرحله انکشاف هستیم و آنچه نشر شده است مستند می‌باشد. شواهد انکار ناپذیر موجود است و ممکن پهلوهای دیگر در قضیه دخیل باشد».

از سوی دیگر، کمیته مصونیت خبرنگاران افغان در این مورد ابراز نگرانی کرده و از وزارت امور داخله افغانستان خواسته است در این مورد توضیح دهد.

این کمیته با نشر اعلامیه‌ای نوشت: «کمیته مصونیت خبرنگاران افغان از وزارت امور داخله جدا می خواهد تا این موضوع را تعقیب و تحقیق نماید و در صورتی که اظهارات خلاف واقع ثابت گردد، در زمینه طبق قوانین افغانستان اقدامات لازم روی دست گرفته شود. قابل یادآوری است که از آدرس وزارت امور داخله در گذشته نیز اظهارات خلاف واقع نشر و پخش شده و امید است که وزارت امور داخله به این مشکلات نیز بپردازد».

این گفته ها در حالی مطرح می‌شود که در روزهای اخیر میزان ناامنی و حملات انفجاری در افغانستان به خصوص در شهر کابل افزایش یافته است. روز گذشته در نتیجه دو حمله انفجاری در غرب شهر کابل پنج نفر کشته و 16 نفر دیگر مجروح شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size