درخواست کمک از روسیه در پی ادامه درگیری‌ها میان نیروهای اسد و ترکیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ترکیه شامگاه یکشنبه 14 مارس 2021 اعلام کرد که به حملات موشکی نیروهای رژیم اسد به تانکرهای حامل سوخت در مناطق تحت نفوذ ترکیه و گروههای سوری طرفدار آنکارا در شمال سوریه، واکنش نشان داده است.

چند ساعت پس از تاکید دیدبان حقوق بشر سوریه مبنی بر انفجارهایی قوی در مناطق تحت کنترل گروههای شبه‌نظامی طرفدار ترکیه در شمال سوریه که در پی حمله موشکی ناشناس به تانکرهای حامل نفت در اطراف شهر حلب سوریه به وقوع پیوست، وزارت دفاع ترکیه شامگاه یکشنبه در شبکه «توئیتر» اعلام کرد که نیروهایش به منبع آن موشک‌ها که به گفته آن از فرودگاهی تحت کنترل رژیم سوریه شلیک شده‌اند، پاسخ دادند.

وزارت دفاع ترکیه گفت که موشک‌ها از فرودگاه کویرس در شهر حلب که تحت کنترل رژیم بشار اسد است به سوی مکان حضور تانکرهای نفتی در شهرهای جرابلس و الباب در سوریه پرتاب شده‌اند.

وزارت دفاع ترکیه بدون ارائه جزئیات بیشتری در‌ این‌باره گفت که با هدف قرار دادن نقاط محدودی به این حمله موشکی که از فرودگاه کویرس در شهر حلب تحت کنترل رژیم بشار اسد انجام شده، پاسخ داده است.

این وزارت‌خانه همچنین ویدیو کوتاهی که آتش‌سوزی در تانکرهای سوخت را نشان می‌دهد را در شبکه اجتماعی توئیتر منتشر کرد.

این وزارت همچنین افزود که مقامات ترکیه به منظور درخواست توقف هدف‌گیری منطقه، تماس‌هایی را با روسیه انجام دادند.

شایان ذکر است که در پی حمله موشکی ناشناس به بازار سوخت و فرآورده های نفتی الحمران در نزدیکی گذرگاه شمال شرقی حلب انفجارهای مهیبی شامگاه یکشنبه آسمان حومه شهر جرابلس سوریه را لرزاند که منجر به مجروحیت تعدادی از شهروندان و کارکنان حمل و نقل نفت و وقوع آتش‌سوزی‌های گسترده در کامیون‌ها و تانکرهای حمل سوخت شد.

در این راستا دیدبان حقوق بشر سوریه ویدیویی را به نمایش گذاشت که وقوع آتش‌سوزی‌های گسترده در پی این حملات موشکی را نشان می‌دهد.

این حملات موشکی تنها یک هفته پس از حملات راکتی مشابهی انجام می‌شود که پیش از این همان منطقه را هدف قرار داده بود.

دیدبان حقوق بشر سوریه در 7 مارس 2021 از کشته شدن یک شهروند سوری در پی اصابت تعدادی از راکت‌ها به آن منطقه خبر داده بود. بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه این حملات موشکی توسط نیروهای رژیم اسد از حومه غربی شهر الباب علیه مناطق تحت نفوذ نیروهای ترکیه و گروههای سوری وابسته به آن در حومه شرقی حلب صورت می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید