ایستادگی ارتش یمن با پشتیبانی ائتلاف در برابر حملات حوثی‌ها به مأرب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در پی اعلام پیشروی نیروهای ارتش یمن در جبهه‌های مختلف و آزادسازی مواضع مهمی در شهرستان عبس در شمال غرب استان حجه، رئیس ستاد ارتش این کشور شامگاه یکشنبه 14 مارس 2021 اعلام کرد که نیروهای او با پشتیبانی ائتلاف حمایت از دولت قانون یمن مانع از ورود شبه‌نظامیان حوثی به استان مأرب یمن شدند.

صغیر حمود رئیس ستاد ارتش یمن شامگاه یکشنبه در اظهاراتی به «العربیه» افزود که نیروهای دولت قانونی یمن با پشتیبانی ائتلاف عربی با حملات پی در پی شبه‌نظامیان حوثی تروریست مورد حمایت ایران مقابله کرده و از ورود آنها به مأرب ممانعت کردند.

این مقام نظامی یمنی ضمن تاکید این که نیروهای ارتش کشورش در مقابله با شبه‌نظامیان حوثی پیشروی‌های زیادی محقق کردند، افزود که دولت قانونی یمن از هر که خواهان صلح و امنیت باشد استقبال می‌کند.

کشته شدن یکی از فرماندهان برجسته حوثی‌ها

اظهارات رئیس ستاد ارتش یمن شامگاه یکشنبه چند ساعت پس از اعلام خبر هدف قرار دادن یک خودرو زرهی حامل حوثی‌ها در شهرستان عبس که به انهدام آن و کشته شدن 5 تن از عناصر شبه‌نظامی و از جمله یکی از فرماندهان برجسته حوثی‌ها به نام مهدی هادی عجار انجامید، ایراد شد.

این در حالی است که ارتش یمن جمعه گذشته با پشتیبانی نیروهای ائتلاف بر روستاهای المنجوره، برمان، الکازمیه، العکاشیه، الجرف، الکلفود، الحمراء الشبکه، المعصار، الظهر و شُعب الدوش کنترل یافت.

در همین راستا نیروهای ارتش یمن به سوی بازار الربوع و دو منطقه البداح و الکدحه در شهرستان ساحلی عبس پیشروی کردند.

خبرگزاری رسمی یمن نیز یکشنبه به نقل از یک منبع نظامی گفت که نیروهای مشترک در الساحل الغربی یمن استحکامات شبه‌نظامیان حوثی در شهرستان مقبنه در غرب استان تعز را هدف قرار دادند.

بنا به اعلام خبرگزاری یمن به نقل از این مقام نظامی یمنی، شبه‌نظامیان حوثی در پی درگیری‌های سنگین در جبهه‌ مثلث البرح و جبال رسیان متحمل تلفات و خسارت‌های سنگینی شدند.

ادامه پشتیبانی ائتلاف عربی از دولت قانون یمن

شایان ذکر است که سرتیپ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی به طور مکرر بر ادامه پشتیبانی ائتلاف عربی از ارتش یمن در جنگ با حوثی‌ها تاکید و تشدید کرد که استان مأرب در برابر تلاش‌های حوثی‌ها که ارزشی برای جان عناصر خود قائل نیستند، سرسختانه ایستادگی خواهد کرد.

سرتیپ المالکی یادآور شد که عملیات توفان قاطع با هدف حمایت از مردم یمن و محافظت از دولت قانونی به رسمیت شناخته شده از سوی جامعه بین‌المللی، آغاز شده است.

سخنگوی ائتلاف تاکید کرد که ائتلاف عربی بنا به درخواست نیروهای ارتش یمن در خطوط مقدم جبهه‌های نبرد به ارائه حمایت‌ها در تمام اشکال آن چه در زمینه انسانی، سیاسی یا نظامی ادامه می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید