ائتلاف عربی پهپاد حوثی‌ به پرواز درآمده به سوی خمیس مشیط را سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن دوشنبه 15 مارس 2021 اعلام کرد یک فروند پهپاد بمب‌گذاری شده‌ای که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی شهر خمیس مشیط در پادشاهی عربی سعودی پرتاب شده بود را رهگیری و سرنگون کرده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن افرود که نیروهای آن تدابیر لازم را برای متوقف کردن تعدی‌ها اتخاذ می‌کنند.

ائتلاف تاکید کرد که نقض‌های متعدد و سازمان‌یافته شبه‌نظامیان حوثی «جنایت‌های جنگی» به شمار می‌روند.

ائتلاف عربی در ادامه تاکید کرد همه اقدامات آن مطابق با قانون بین‌المللی انسانی اتخاذ شده است.

شایان ذکر است سرتیپ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی هفته گذشته در اظهاراتی به «العربیه» گفت که «موشک‌ها و پهپادهای شبه‌نظامیان حوثی ساخت ایران است».

المالکی توضیح داد که «نیروهای مسلح سعودی موفق به سرنگونی پهپادهای انفجاری شده» که با هدف ضربه زدن به تاسیسات غیرنظامی به پرواز درآمده بودند.

شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران طی روزهای گذشته بر شدت تلاش‌های خود جهت هدف قرار دادن مناطق مسکونی و اقتصادی در پادشاهی عربی سعودی افزود‌ه‌اند که محکومیت‌ تعدادی از کشورهای عربی و غربی را به همراه داشت و در آن ضمن تقبیح حملات تروریستی شبه‌نظامیان بر ایستادگی خود در کنار پادشاهی سعودی و امنیت آن تاکید کردند.

شایان ذکر است که تعداد پهپادهای انفجاری هدایت شده به سوی سعودی که تاکنون رهگیری و سرنگون شده به 540 فروند و تعداد موشک‌هایی که از سوی سامانه ضد هوایی سعودی سرنگون شده‌اند به 350 فروند موشک بالستیک رسیده است.

شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران اخیرا و همزمان در کشاکش روابط میان واشنگتن و تهران بر شدت حملات خود افزوده‌اند تا در این راستا بر تلفات سنگینی که در مناطق مختلف یمن در برابر ارتش یمن متحمل شده‌اند، سرپوش بگذارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید