نتانیاهو به بایدن: برای منع ایران از دستیابی به سلاح اتمی آنچه لازم است انجام می‌دهم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، طی یک مصاحبه تلویزیونی با کانال 13 اسرائیل، بار دیگر بر نیت خود مبنی برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تاکید کرد.

نتانیاهو گفت، با جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، روابط خوبی داشت اما بایدن منافع دیگران را در نظر نمی‌گیرد.

او با اشاره به برنامه هسته‌ای ایران گفت، به بایدن گفته است که برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای به آنچه لازم است، دست خواهد زد.

نتانیاهو افزود اسرائیل بر هیچ توافقی با رژیمی افراطی مانند رژیم ایران حساب نخواهد کرد و از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای جلوگیری خواهد کرد. آمریکا و اسرائیل روز پنجشنبه 11 مارس اولین نشست استراتژیک خود را در مورد مسائل امنیتی منطقه و ایران به صورت مجازی برگزار کردند.

نخستین نشست کارگروه‌ مشورتی استراتژیک ایالات متحده و اسرائیل به ریاست جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، و همتای اسرائیلی‌ او، مئیر بن شبات، به صورت مجازی برگزار شد و طرفین در این جلسه، چالش‌های امنیتی منطقه، از جمله جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را، بررسی کردند.

امیلی هورن، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا، روز پنج‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «طرفین دیدگاه‌های خود را درباره موضوعات امنیتی منطقه که دوکشور در آنها منافع و نگرانی‌های مشترک دارند، از جمله ایران، را مطرح کردند و بر عزم مشترک خود برای مقابله با این چالش‌ها و تهدیداتی که منطقه با آن مواجه است تاکید کردند.«

پیش از جلسه روز پنج‌شنبه، سالیوان و بن‌شبات طی دو تماس طولانی جداگانه با یکدیگر تبادل‌نظر کرده‌ بودند.

از سوی دیگر، رسانه‌های اسرائیل نیز گزارش داده‌اند که روز چهارشنبه یک هیات از مقامات اسرائیلی در سفری به واشینگتن، مواضع اسرائیل در مورد مناسبات آتی آمریکا با ایران را به اطلاع مقامات ایالات متحده رسانده‌اند.

نشست کارگروه مشورتی استراتژیک آمریکا و اسرائیل یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، در نشست کمیته روابط خارجه مجلس نمایندگان ایالات متحده تاکید کرد که دولت بایدن متعهد است پیش از هر توافقی با ایران در مورد مساله هسته‌ای این‌ کشور، با اسرائیل و کشورهای عربی متحد آمریکا رایزنی کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید