شیوع ویروس جهش‌یافته در 28 استان ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران اعلام کرد که ویروس جهش‌یافته در 28 استان این کشور شیوع پیدا کرده و وضعیت اغلب استان‌ها نسبتا پایدار، اما شکننده است.

به گزارش خبرگزاری موج، شنبه 13 مارس 2021 علیرضا رئیسی از ممنوعیت سفر به شهرهای قرمز و نارنجی، ممنوعیت ورود خودروهای شخصی پلاک غیربومی به شهرهای قرمز و ممنوعیت خروج خودروها از شهرهای قرمز خبر داد.

به گفته او، مسافران در شهرهای قرمز در صورت سفر با اتوبوس و هواپیما باید تست منفی کرونا داشته باشند.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران تاکید کرد که ویروس جهش‌یافته در 28 استان این کشور شناسایی شده و در حال گسترش است.
رئیسی بیشترین مورد ابتلا به ویروس جهش‌یافته را در خوزستان دانست و گفت: «شهرهای شادگان، حویزه، خرمشهر و دشت آزادگان از وضعیت قرمز خارج شدند و به سمت نارنجی حرکت می‌کنند و بعضی از شهرستان‌ها نیز از وضعیت نارنجی به سمت زرد حرکت کردند».

بیش از یک ماه از انتشار ویروس کرونا نوع جهش‌یافته در اهواز می‌گذرد، با افزایش موارد ابتلا به این ویروس، سرایت آن به استان‌های دیگر نیز آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، «ساده‌انگاری و عادی‌پنداری اوضاع و بی‌توجهی به خطر بیماری» را باعث وقوع «خیز چهارم» بیماری کووید 19 در ایران دانست و هشدار داد که اگر این خیز جدید رخ دهد «ارتفاعی به مراتب بیشتر از خیزهای قبلی خواهد داشت و سرعت انتشار آن به شدت بالاتر خواهد بود».

از سوی دیگر، تاخیر مسئولان در تامین واکسن کرونا، انتقاد فراوان شهروندان ایرانی در شبکه‌های اجتماعی را برانگیخته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید